Drukas versija

Jaunā Mikrokreditēšanas programma uzņem apgriezienus!

  • ALTUM
  • Jaunumi
  • Jaunā Mikrokreditēšanas programma uzņem apgriezienus!

Pirmajā Latvijas un Šveices Mikrokreditēšanas programmas darbības mēnesī Hipotēku banka mikro uzņēmējiem izsniegusi 26 mikrokredītus par 145.8 tūkst. LVL, savukārt vērtēšanā vēl ir 30 aizdevumi 150 tūkst. LVL 

 

Hipotēku banka uzsāka Latvijas un Šveices Mikrokreditēšanas programmas (Mikrokreditēšanas programma) īstenošanu š.g. septembra beigās, drīz pēc tam, kad bija stājušies spēkā attiecīgie Ministru kabineta noteikumi par programmas darbības nosacījumiem.

Banka ar gandarījumu var secināt, ka jaunā programma ir līdzvērtīgi aizvietojusi iepriekšējo mikrokreditēšanas programmu, un aptuveni mēneša laikā pēc Mikrokreditēšanas programmas praktiskās darbības uzsākšanas tā ir kļuvusi par pieprasītu atbalsta instrumentu no mikro uzņēmēju puses visā Latvijas teritorijā.

Tā, uz š.g. 1. novembri programmas ietvaros jau bija piešķirti 26 aizdevumi 145.8 tūkst. LVL apmērā, bet vēl aptuveni tikpat aizdevumu līdzīgā apjomā gaida savu izskatīšanas kārtu. Analizējot pašreizējos mikro aizdevumu piešķiršanas tempus un apjomus var prognozēt, ka programmas šī gada apguves plāni tiks sasniegti savlaicīgi, un šā gada trijos mēnešos kopā varētu tikt piešķirti vismaz 60-70 mikroaizdevumu aptuveni 350 tūkst. LVL apmērā. 

Programmas atbalsta saņēmējiem pievilcīgi ir ne tikai pieejamie mikro aizdevumi līdz 10 tūkst. LVL (no pieteikuma saņemšanas brīža bankā mikro aizdevumi parasti tiek piešķirti dažu dienu līdz dažu nedēļu laikā), bet arī iespēja saņemt grantu aizdevuma dzēšanai.

Programma paredz, ka 4 gadu laikā tiks atbalstīti līdz 650 mikro uzņēmumu, tādējādi radot vai uzturot 900 darbavietas.

Mikroaizdevumu piešķiršanā ir piesaistītas Hipotēku bankas desmit filiāles.

Raksturojot līdz šim piešķirtos aizdevumus, vidējais izsniegtais aizdevuma lielums patlaban ir 5.6 tūkst. LVL no maksimāli pieļaujamās summas 10 tūkst. LVL apmērā. Pozitīvi, ka līdz ar lielajām pilsētām - Rīgu, Daugavpili u.c. mikro aizdevumi ir piešķirti arī attālos pagastos Latgalē (Rušonas pagastā), Zemgalē (Codes un Gailīšu pagastā) un Kurzemē (Gaviezes pagastā). Tādējādi, programma veicina Latvijas reģionu ekonomisko aktivitāti un attīstību.

26 mikrouzņēmumu gadījumā pirms mikroaizdevumu piešķiršanas uzņēmumā ir bijušas aptuveni 2,3 darba vietas, savukārt biznesa plāni paredz, ka pēc projekta realizācijas būs aptuveni 2,7 darba vietas.

Mikro aizdevumi investīcijām izmantoti dažādām vajadzībām - telpu remontam, iekārtu, aprīkojuma, inventāra iegādei, automašīnu iegādei, datoru tehnikas iegādei utt.

Hipotēku banka cer, ka Mikrokreditēšanas programma pēc veiksmīgi darbības sākuma tikpat sekmīgi tiks apgūta arī turpmāk, tādēļ aicinām visus interesentus, gan esošus mikrouzņēmējus, gan uzsācējus, aktīvi izmantot programmas atbalsta iespējas!

Plašāka informācija par programmas atbalsta nosacījumiem pieejama ww.hipo.lv un www.altum.lv.

 

Mikrokreditēšanas programmu līdzfinansē Latvijas un Šveices sadarbības programa

Bund_RGB1_pos.jpg