backgroundLayer 1backgroundLayer 1backgroundLayer 1

Z/s “Rūķīšu tēja” ar ALTUM atbalstu uzsāk eksportu uz Lielbritāniju

09. Maijs 2017

Dobeles novada zemnieku saimniecība “Rūķīšu tēja” uzsākusi produkcijas eksportu uz Lielbritāniju, un tas ir uzņēmuma pirmais nozīmīga apjoma eksporta darījums. Eksports uzsākts ar ALTUM jaunās valsts atbalsta programmas palīdzību, kas piedāvā eksporta garantijas jeb eksporta darījumu apdrošināšanu uz Eiropas Savienības valstīm.

Pateicoties šai atbalsta programmai, jau drīzumā vienā no lielākajiem britu veikalu tīkliem būs nopērkams Latvijā ražots ievārījums.

Pirmajā z/s “Rūķīšu tēja” produkcijas kravā uz Lielbritāniju ir 17 tonnas jeb vairāk nekā 57 tūkstoši ievārījuma burciņu ar 11 dažādām garšām. Plānots, ka pēc aptuveni nedēļu gara ceļa no Dobeles ievārījums jau no maija vidus būs nopērkams gan Londonā, gan arī citviet Anglijā. Lai jaunā eksporta prece būtu saprotama tās potenciālajiem pircējiem, uzņēmums ir izveidojis arī Lielbritānijas tirgum atbilstošus iepakojumus angļu valodā.

Raimonds Lignickis, “Rūķīšu tēja” saimnieks:

“Līdz šim mūsu saimniecībā ražoto produkciju bija iespējams iegādāties pārsvarā tikai vietējā tirgū, eksporta apjoms bija minimāls. Taču līdz ar ieiešanu Lielbritānijas tirgū, kas ir noticis, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar ALTUM, eksporta apjoms burtiskā nozīmē ir simtkāršojies! Prognozēt, kā tālāk attīstīsies mūsu eksports, vēl ir pāragri, jo šī ir pirmā šāda veida iespēja, kuru izmantojam, taču mēs viennozīmīgi raugāmies uz to kā uz ļoti potenciālu biznesa izaugsmes iespēju.”

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

“Prieks, ka Latvijas uzņēmumi ir veiksmīgi ne tikai vietējā tirgū, bet arī pietiekami ambiciozi, lai iekarotu starptautisku arēnu. “Rūķīšu tēja” ir lielisks paraugs tam, kā salīdzinoši neliels uzņēmums ar valsts atbalsta palīdzību var sākt iekarot eksporta tirgu. Tagad, pateicoties ALTUM eksporta garantijai, arī citi uzņēmumi, eksportējot uz Eiropas Savienības valstīm, var to darīt ar drošības sajūtu, bez riska nesaņemt samaksu par savām precēm un pakalpojumiem. Rezultātā ieguvēji būs visi – gan eksportētāji, gan valsts ekonomika, gan arī sabiedrība kopumā.”

”Rūķīšu tēja” ir pirmais lauksamniecības produkcijas ražotājs, kas izmantojis jauno ALTUM pakalpojumu – eksporta garantijas jeb pircēja nemaksāšanas risku apdrošināšanu uz ES valstīm. Līdz šim z/s “Rūķīšu tēja” ir izmantojusi arī citas ALTUM atbalsta programmas, piemēram, investīciju aizdevumu, kas izmantots augu pārstrādes ceha celtniecībai, kā arī apgrozāmo līdzekļu aizdevumu.

Informācija par atbalstu eksportējošiem uzņēmumiem


Visi jaunumi