backgroundLayer 1backgroundLayer 1backgroundLayer 1

Krievijas Federācijas noteikto importa embargo.

Vēršam uzmanību, ka atbilstoši Krievijas Federācijas valdības 2014.gada 7.augusta lēmumam Krievija ieviesa pilnīgu embargo:

  • lauksaimniecības produktiem;
  • izejvielām un pārtikas precēm (liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem)

no Eiropas Savienības, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas uz vienu gadu. 2015.gada jūnijā Krievija savas ieviestās sankcijas pagarināja vēl uz vienu gadu.

Krievijā noteiktie papildus importa aizliegumi:

  • liellopa gaļas subproduktiem un putnu taukiem – ar 2014.gada 21.oktobri stājies spēkā importa aizliegums produkcijas ievešanai no Eiropas Savienības;
  • zivju konserviem – ar 2015.gada 4.jūniju stājies spēkā importa aizliegums produkcijas ievešanai no Latvijas (Atbilstoši  07.08.2015Krievijas Federācijas valdības 2014. gada 7. augusta lēmumam un 03.06.2015 Krievijas Federācijas federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības institūcijas Rosseļhoznadzor (Россельхознадзор) lēmumam).

Lūdzam ņemt vērā, ka Krievijas Federācijas federālā veterinārās uz fitosanitārās uzraudzības institūcijas Rosseļhoznadzor lēmumus respektē arī Muitas Ūnijā  esošās valstis: Baltkrievija, Kazahstāna, Kirgizstāna, Armēnija.

Tādējādi pastāv iespēja Krievijas Federācijas atbildīgo institūciju pieņemto lēmumu izmantot importa ierobežojumu piemērošanai arī citās Muitas Ūnijas valstīs.