backgroundLayer 1backgroundLayer 1backgroundLayer 1

Baltijas inovācijas fonda finansētie riska kapitāla fondi

"BPM Mezzanine Fund"

 “BPM Mezzanine Fund” ir riska kapitāla fonds ar birojiem Tallinā un Varšavā un partneriem Rīgā un Viļņā. Fonda pārvaldībā ir 70 milj. EUR, un tā noteiktais vēlamais investīciju apmērs vienā uzņēmumā ir  no 3 līdz 7 milj. EUR, bet maksimāli iespējamais investīciju apmērs ir līdz 10,5 milj. EUR. Fonds veic investīcijas mezanīna aizdevumu veidā, kas ir salīdzinoši lētāks par citiem riska kapitāla ieguldījumu veidiem un ļauj uzņēmumu īpašniekiem saglabāt kontroli pār savu uzņēmumu akcijām, vienlaikus nodrošinot uzņēmumu vadībai  pieredzējušu investoru pieredzi.

Fonds investē tādos Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas mazos un vidējos uzņēmumos ar augstu izaugsmes potenciālu, kuriem ir pārbaudīts biznesa modelis un profesionāla vadības komanda. Mezanīna finansēšanas struktūra paredz ieguldījumus investīcijās un apgrozāmajos līdzekļos. Fonda investīciju mērķis ir uzņēmumu paplašināšanās darījumi un tādu projektu finansēšana, kas veicina izaugsmi Baltijas reģionā. Fonds var izskatīt arī finansēšanas iespējas tādās situācijās kā uzņēmumu bilances restrukturizācijas, uzņēmumu pārpirkšanas, akcionāru struktūras reorganizācijas darījumi. 

Fonda vadībā ir Tallinā un Varšavā bāzēta BPM Capital 4 partneru  komanda ar plašu pieredzi mezanīna investīciju jomā un kontaktu tīkla izveidē Baltijas valstīs un Polijā.

Adrese: Roosikrantsi 11, 10119, Tallinn

www.bpmcapital.eu

"BaltCap Private Equity Fund II"

“BaltCap Private Equity Fund II” ir privātā un riska kapitāla fonds, kas veic ieguldījumus inovatīvu, uz izaugsmi un attīstību vērstu Baltijas valstu mazo un vidējo uzņēmumu pašu kapitālā.  Fonda pārvaldībā ir 81,5 milj. EUR, un tā investīciju apmērs vienā uzņēmumā ir no 5 līdz 10milj. EUR - parasti ar mērķi iegūt uzņēmumu kontrolpaketi. Fonds kā vidēja termiņa investors iegulda kapitālu un partnerībā ar uzņēmuma vadību nodrošina iespējas uzņēmumam attīstīties un kļūt par Baltijas reģiona vadošo spēlētāju savā nozarē.

Fondu pārvalda BaltCap, kas ir vadošais privātā un riska kapitāla fonda pārvaldnieks Baltijā ar birojiem visu triju Baltijas valstu galvaspilsētās. To pārstāv profesionāļu komanda ar plašu riska kapitāla investīciju pieredzi Baltijas reģionā. 

Adrese: Rīga, Jaunmoku iela 34, LV-1064
www.baltcap.com

"KS EuVECA Livonia Partners Fund I"

 “KS EuVECA Livonia Partners Fund I” ir alternatīvo ieguldījumu privātā kapitāla fonds, kas pārvalda 70 milj. EUR un investē  uzņēmumos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Fonda investīcijas vienā uzņēmumā ir no 3 līdz 15 milj. EUR, kopumā investējot 8 līdz 12 uzņēmumos ar spēcīgu izaugsmes potenciālu. Fonds veic ieguldījumus uzņēmumu pamatkapitālā, iegūstot vairākuma vai mazākuma līdzdalību, sniedz finansējumu mezanīna aizdevuma veidā, kā arī veic izpirkšanas darījumus. Ar riska kapitāla investīcijām Livonia Partners piedāvā uzņēmumiem ne tikai finanšu resursus, bet arī zināšanas, pieredzi un atbalstu uzņēmumu vērtības palielināšanai.

Fondu pārvalda SIA "EuVECA Livonia Partners'', ko veido pieredzējusi ekspertu komanda, kura bāzēta visā Baltijas reģionā. Komandas locekļiem ir daudzu gadu pieredze ieguldījumu veikšanā un uzņēmējdarbības uzsākšanā un attīstīšanā Baltijas valstīs, pārējās Eiropas valstīs un ASV, tādās nozarēs kā IT&telekomunikācijas, bankas, plaša patēriņa preces, biznesa pakalpojumi, atjaunojami energoresursi, loģistika u.c.

Livonia Partners investē veiksmīgos, vidēja lieluma uzņēmumos, kas darbojas Baltijas valstīs, kas vai nu koncentrējas uz iekšējo Baltijas valstu tirgu vai arī ir attīstījuši uzņēmējdarbību citās valstīs. Brīdī, kad Livonia Partners veic pirmo ieguldījumu, uzņēmumā būtu jābūt ne vairāk kā 500 darbiniekiem.

Adrese: Rīga, Lāčplēša iela 20 A, LV-1011
E-pasts: kristine.berzina@livoniapartners.com, info@livoniapartners.com
Tālr.: +371 6721 4225

"BaltCap Growth Fund"

“BaltCap Growth Fund” pārvaldībā ir 50 milj. EUR, nodrošinot izaugsmes kapitālu 15 līdz 20 uzņēmumiem, lai izveidotu reģiona tirgus līderus un palielinātu to eksportu. Investīciju apmērs vienā uzņēmumā ir no 0,5 līdz 3 milj.EUR, un beidzot vietējiem pensiju fondiem būs iespēja veikt tiešos ieguldījumus Baltijas reģiona mazos un vidējos uzņēmumos. 

Fondu pārvalda BaltCap, kas ir vadošais privātā un riska kapitāla fonda pārvaldnieks Baltijā ar birojiem visu triju Baltijas valstu galvaspilsētās. To pārstāv profesionāļu komanda ar plašu riska kapitāla investīciju pieredzi Baltijas reģionā. 

Adrese: Rīga, Jaunmoku iela 34, LV-1064
www.baltcap.com

Par finansējuma piesaisti jautā fondiem

Riska kapitāla fondi

Par Baltijas Inovāciju fondu jautā ALTUM konsultantam vai EIF pārstāvim

Speciālisti