VALPRO | Bīstami nedomāt par energoefektivitāti!

“Pirms dažiem gadiem ar savu ražību un kvalitāti cīnījāmies, lai pārvilinātu klientus no Rietumeiropas līdzīga profila uzņēmumiem. To arī izdarījām, pateicoties kvalitātei un ražošanas un citu izmaksu efektivitātei. Dažas rūpnīcas Vācijā un Lielbritānijā pat slēdza savu darbību. Taču šis laiks ir beidzies – austrumu partneri, piemēram, Ķīna, ļoti daudzos līdzērtīgos produktos ir sasnieguši mūsu kvalitāti, bet izmaksas ir zemākas. Tagad nekas cits neatliek, kā cīnīties par santīmiem: ir daudz mazu lietu, ar kurām ir iespējams ieekonomēt daudz mazas naudas, kas kopumā ir būtiski.

 

Aivars Flemings, VALPRO valdes priekšsēdētājs

 

Jelgavas tipogrāfija | Ko darīt, lai tas Tevi nepamet?

Jelgavas tipografija ofisa telpās uzstādījusi saules atstarojošas aizsargplēves. Lielām, stiklotām fasādēm ir liels mīnuss – tā ir kā liela siltumnīca. Tradicionāli tiek uzstādīti kondicionieri vai arī logi no iekšpuses tiek aizklāti ar žalūzijām vai aizlīmēti ar plēvi. Taču Jelgavas tipogrāfija stiklu pārklāja no ārpuses ar speciālu aizsargplēvi. Kāpēc? “Kad silda saules stari, tie uzkarsē stikla paketi kā radiatoru un atdod siltumu uz iekšu. No ārpuses tas tā nenotiek. Specialā logu aizsargplēve izmaksāja trīs reizes dārgāk, bet tas ir daudz efektīvāk. Karstā dienā pat var neslēgt iekšā kondicionieri.”

 

Rodijs Trankalis, Jelgavas tipografija saimniecības daļas vadītājs

 

Balteneko | Kur pazūd Tava enerģija?

“Parasti uzņēmuma vadība uzskata, ka pats galvenais siltumapgādē ir enerģijas avots – apkures katls. Joprojām vēl dažviet strādā pat padomju laikos uzstādīti katli. Ja veco iekārtu nomaina, jaunā strādā daudz efektīvāk, uzreiz ir liela enerģijas ekonomika.

 

Edgars Vīgants, Balteneko valdes priekšsēdētājs

Par aizdevumu jautā