Altum-Aktualitātes-Aicinām uz semināriem par energoefektivitāti un atjaunojamo enerģiju uzņēmējiem un dzīvokļu īpašniekiem

Aicinām uz semināriem par energoefektivitāti un atjaunojamo enerģiju uzņēmējiem un dzīvokļu īpašniekiem

ALTUM

05. Feb, 2018

Ekonomikas ministrija un ALTUM šā gada pavasarī aicina uz bezmaksas semināriem par ES fondu līdzekļu izmantošanu daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai, energoefektivitātes uzlabošanu un atjaunojamo enerģiju uzņēmumos, kā arī par kvalitatīvu būvniecību. Semināri notiks vairākās Latvijas pilsētās.

 

Semināri daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai

 

Uz semināriem aicinām namu pārvaldīšanas uzņēmumu, dzīvokļu īpašnieku biedrību un būvniecības uzņēmumu pārstāvjus, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju vecākos.

Semināros informēsim par daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanas programmas nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, lēmuma pieņemšanas procedūru, kā arī līdzfinansējuma saņemšanas iespējām un būvniecības darbu veikšanas iepirkuma procedūras organizēšanu. Semināros piedalīsies arī Latvijas komercbanku pārstāvji, kas informēs par banku nosacījumiem finansējuma saņemšanai daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai.

Semināri notiks:

 • 14. februārī  – Saldū un Talsos
 • 15. februārī – Jelgavā
 • 21. februārī – Rēzeknē un Daugavpilī
 • 22. februārī – Smiltenē un Cēsīs
 • 6. martā – Rīgā (tiešraide www.em.gov.lv).

 

Semināri uzņēmējiem

 

Semināros informēsim par energoefektivitātes likuma prasībām uzņēmumu energoefektivitātes jomā, ES fondu atbalsta programmas “Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē” otrās projektu iesniegumu atlases kārtas pamatnosacījumiem, kā arī par energoefektivitātes iespējām samazināt izmaksas un uzlabot uzņēmumu konkurētspēju.

Semināri notiks:

 • 14. februārī Saldū
 • 15. februārī Jelgavā
 • 21. februārī Rēzeknē
 • 22. februārī Smiltenē

 

Pieteikšanās un dienaskārtības uzņēmēju semināriem

Atgādinām, ka saskaņā ar Energoefektivitātes likuma prasībām, līdz 2018. gada 1. aprīlim lielajiem elektroenerģijas patērētājiem jāveic energoaudits vai jāievieš energopārvaldība. Vairāk informācijas Ekonomikas ministrijas mājas lapā. Savukārt, atbalstam apstrādes rūpniecības ēku un iekārtu energoefektivitātes paaugstināšanai un vietējo AER izmantošanai būs pieejami 15,4 miljoni eiro. Atbalstu apstrādes rūpniecības ēku un ražošanas iekārtu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem sniegs Centrālā finanšu un līgumu aģentūra. Projektu pieņemšanu plānots uzsākt 2018. gada februārī. Atbalsts apstrādes rūpniecības komersantiem ēku, ražošanas iekārtu un lokālo siltumtīklu un aukstumtīklu energoefektivitātes pasākumu īstenošanai būs pieejams kā grants (dāvinājums) 30% apmērā no kopējām projekta attiecināmajām izmaksām.

 

Semināri par kvalitatīvu būvniecību

 

Būvniecības nozares pārstāvjus un dažādu energoefektivitātes projektu īstenotājus aicinām uz dažādiem pasākumiem, kas sniegs praktiskus padomus ēku kvalitatīvu atjaunošanai.Pasākumi notiks:

 • 8. februārī – seminārs “Ventilācija daudzdzīvokļu ēkā. Problēmas un risinājumi”
 • 23. februārī – seminārs “Ventilējamās fasādes un logu montāža. Teorija un prakse”
 • 20. martā – seminārs “Siltumapgādes sistēma daudzdzīvokļu ēkā”
 • 6. aprīlī – seminārs “Apmestās fasādes un logu montāža. Teorija un prakse”
 • 8.-11. martā – Ekonomikas ministrijas dalība izstādē “Māja I” (stends “Dzīvo siltāk”).

 

Pieteikšanās un dienaskārtības semināriem par kvalitātīvu būvniecību

Saistītie raksti