Altum-Aktualitātes-ALTUM atbalsts krīzes skartiem uzņēmumiem būs pieejams arī turpmāk; krīzes laikā veicināta 264 miljonu eiro ieplūšana tautsaimniecībā

ALTUM atbalsts krīzes skartiem uzņēmumiem būs pieejams arī turpmāk; krīzes laikā veicināta 264 miljonu eiro ieplūšana tautsaimniecībā

ALTUM

10. Jun, 2020

Kopš vīrusa krīzes sākuma šā gada martā Attīstības finanšu institūcija ALTUM savu finanšu instrumentu ietvaros veicinājusi jau vairāk nekā 264 miljonu eiro ieplūšanu tautsaimniecībā.

 

No tiem lielākā daļa jeb 151 miljons eiro ieguldīti ekonomikā ar speciāliem krīzes instrumentiem – apgrozāmo līdzekļu aizdevumiem un garantijām banku kredītu brīvdienām, kas uzņēmējiem būs pieejami arī pēc valstī noteiktā ārkārtas stāvokļa beigām. Savukārt 113 miljoni eiro ekonomikā nonākuši caur ikdienas ALTUM programmām, kuras nemainīgi aktīvi tiek izmantotas arī krīzes laikā.

 

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: 

 

“Kā sabiedrībā, tā arī uzņēmējdarbībā vēl nevaram dzīvot ar “pēc-krīzes” attieksmi, tāpēc ALTUM atbalsts krīzes skartajiem uzņēmumiem būs pieejams līdz gada beigām neatkarīgi no nozares. Apgrozāmo līdzekļu aizdevumus un garantijas banku kredītu brīvdienām esam papildinājuši ar eksporta apdrošināšanu darījumiem Eiropas Savienības valstīs, kā arī drīzumā būs pieejams kapitāla fonds vidējo un lielo uzņēmumu atbalstam, kā arī strādājam pie jauniem aizdevumu un garantiju instrumentiem lielajiem uzņēmumiem. Pozitīvi, ka neraugoties uz krīzi,  pieprasījums arī pēc ALTUM ikdienas finanšu instrumentiem ir saglabājies identisks apjomam, kāds tas bija šajā laikā pirms gada, kad pasaule Covid-19 vēl nepazina. Tas liecina, ka uzņēmumi mērķtiecīgi turpina attīstību, neraugoties uz globālo turbulenci, un mēs esam gandarīti uzņēmējus atbalstīt ar finansējumu un kompetenci.”

 

Apgrozāmo līdzekļu aizdevumu kopumā saņēmuši 342 uzņēmumi par kopējo finansējuma summu 69 miljoni eiro, no tiem lielākā daļa ir mazie (39%) un mikro (41%) uzņēmumi, 17% aizdevumu izsniegti vidējiem, bet 3% lieliem uzņēmumiem. Pieprasītākais ir finansējums līdz 100 tūkstošiem eiro vienam darījumam, ko saņēmuši 68% ALTUM klientu, no kuriem mazāko aizdevumu 1840 eiro apjomā  saņēma tirdzniecības uzņēmumam no Rīgas. 10% uzņēmēju darbības nodrošināšanai krīzes laikā aizņēmušies finansējumu no 101 līdz 200 tūkstošiem eiro, 14% no 201 līdz 999 tūkstošiem eiro, savukārt maksimālo aizdevuma summu, kas ir 1 miljons, saņēmuši 9% uzņēmumu.

 

Līdz šim apgrozāmo līdzekļu aizdevumu visaktīvāk izmanto pakalpojumu nozarē strādājošie uzņēmumi (31%), apstrādes rūpniecības (24%) un tirdzniecības uzņēmumi (24%), kā arī transporta (9%), būvniecības (7%) un lauksaimniecības (3%) komersanti.  Aizdevumus darbības nodrošināšanai vīrusa izraisītās krīzes laikā izmanto uzņēmumi visā Latvijā – lielākā daļai finansēto uzņēmumu atrodas Rīgā un Pierīgā (65%), Latgalē (12%), Kurzemē (10%), Vidzemē (7%) un Zemgalē (6%).

 

Otru ALTUM īstenoto Covid-19 ietekmes pārvarēšanas instrumentu – garantijas banku kredītu brīvdienām kopš 25.marta piešķirtas par kopējo finansējuma summu 82 miljoni eiro.

 

Arī pēc 9. jūnija, kad plānots atcelt ārkārtējo situāciju valstī, pieteikumus ALTUM valsts atbalsta programmu finansējuma saņemšanai un nepieciešamos dokumentus klienti arī turpmāk tiek aicināti iesniegt elektroniski portālā mans.altum.lv. Klātienes konsultācijas, rūpējoties par darbinieku un klientu veselību un drošību, būs pieejamas tikai ar iepriekšēju pierakstu.

Saistītie raksti