Altum-Aktualitātes-ALTUM piešķir starta aizdevumu sejas vairogu ražošanai Shield48 komandai

ALTUM piešķir starta aizdevumu sejas vairogu ražošanai Shield48 komandai

ALTUM

02. Apr, 2020

Attīstības finanšu institūcija ALTUM piešķīrusi finansējumu virtuālā hakatona “HackForce” uzvarētājkomandai “Shield48”, kas ražo un piegādā sejas vairogus mediķiem aizsardzībai no jaunā Covid-19 vīrusa. Aizdevums 100 tūkstošu eiro apmērā jaunā projekta īstenošanai piešķirts Starta programmas ietvaros. 

 

Shield48 pārstāvis Didzis Dejus: 

 

“ALTUM starta aizdevumu izmantosim, lai iegādātos nepieciešamās izejvielas sejas vairogu ražošanai un nosegtu citas izmaksas – darbinieku algas, iekārtu darba laiku, transportēšanu un piegādes, kas nu jau notiek arī ārpus Baltijas valstīm. Interese ir milzīga, tāpēc novērtējam ALTUM ātro reakciju, piešķirot mums papildu līdzekļus, kas ļaus iegādāties materiālus un nosegt 15 000 sejas vairogu ražošanu. Lai apmierinātu arvien pieaugošo pieprasījumu, esam piesaistījuši jau teju 40 darbiniekus, kas ikdienā nodrošina ienākošo pasūtījumu apstrādi, organizē materiālu iegādi, sagatavo komponenšu piegādes un nodrošina pakošanu.”

 

Jaunie sejas vairogu dizaini tika izstrādāti kopā ar mediķiem no Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, kurus jau ir izmēģinājuši un par labiem atzinuši arī citi ārsti, farmaceiti, pārdevēji un citi pakalpojumu sniedzēji, kuriem jāturpina strādāt ciešā kontaktā ar cilvēkiem, tādējādi riskējot inficēties pašiem un nejauši pārnēsāt koronavīrusu citiem. Idejas autori jau noslēguši līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par 10 000 sejas vairogu izgatavošanu un piegādi ārstniecības iestādēm.

 

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“Šobrīd strādājam ļoti operatīvi – arī brīvdienās, lai nodrošinātu operatīvu atbalstu ne tikai Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem, bet arī pārējo mūsu programmu klientiem, kam nepieciešami papildu līdzekļi jaunu projektu īstenošanai, un “Shield48” ir viens no piemēriem. Ātra projektu pieteikumu izskatīšana un atbildes sniegšana ir īpaši svarīga šī brīža apstākļos, kad iegūtie līdzekļi Shield48 komandai palīdzēs palielināt ražošanas jaudas, tādējādi nodrošinot tirgū tik ļoti nepieciešamos produktus un palīdzot cīnīties ar vīrusa pandēmiju.”

 

Pirmais virtuālais hakatons “HackForce” norisinājās no 17. līdz 19. martam ar mērķi meklēt ātrus un efektīvus risinājumus Covid-19 krīzes izraisītajiem izaicinājumiem. Kopumā hakatonā piedalījās vairāk nekā 800 brīvprātīgo, savukārt finālā savas idejas krīzes radītajiem izaicinājumiem prezentēja 28 komandas, uzvarot komandas “Shield48” idejai “Face Shied” par sejas vairogu drukāšanu, izmantojot 3D printerus. Sejas vairogu ražošanu un piegādi koordinē uzņēmums “Baltic 3D”, aicinot arī citus ražotājus, kam pieejami 3D printeri, pieteikties e-pastā info@shield48.eu. Šobrīd tiek saražoti trīs līdz četri tūkstoši sejas vairogu katru dienu uzņēmumos Rīgā un reģionos, tai skaitā izglītības iestādēs, piemēram, Ventspils tehnikumā un Madonas pilsētas 1. vidusskolā.

Saistītie raksti