Altum-Aktualitātes-ALTUM un EIF paraksta sadarbības līgumu; jaunā garantiju programmā uzņēmējiem būs pieejami 15 miljoni eiro

ALTUM un EIF paraksta sadarbības līgumu; jaunā garantiju programmā uzņēmējiem būs pieejami 15 miljoni eiro

ALTUM

25. Sep, 2017

Attīstības finanšu institūcija ALTUM ir parakstījusi ilgtermiņa sadarbības līgumu ar Eiropas Investīciju Fondu (EIF), kas COSME programmas ietvaros uzņēmējiem piedāvās garantijas 15 miljonu eiro apmērā. COSME programmas garantijas uzņēmumiem sniegs iespēju saņemt ALTUM aizdevumus bez nodrošinājuma jeb ķīlas.

 

Pēc līguma parakstīšanas ALTUM izstrādās atbilstošu valsts atbalsta programmu, par kuru tiks sniegta atsevišķa informācija.

 

Atbilstoši COSME programmas nosacījumiem plānots, ka atbalsts būs pieejams uzņēmumiem, kas nav vecāki par 5 gadiem, maksimālā aizdevuma summa būs līdz 150 tūkstošiem eiro.

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Pateicoties ALTUM un EIF noslēgtajam līgumam, Latvijas uzņēmumi varēs plašāk izmantot šobrīd Latvijā maz izplatītu iespēju saņemt aizdevumu bez nodrošinājuma. Jaunā programma fokusēsies uz  dzīvotspējīgiem uzņēmumiem, kuriem produkta vai pakalpojuma tapšanas stadijā nav nodrošinājuma ALTUM aizdevuma saņemšanai. Vienlaikus strādājam, lai piedāvātu arī mazāka apjoma beznodrošinājuma aizdevumus, kuri būs pieejami vēl plašākam uzņēmēju lokam. COSME programmas līgums ir vēl viens veids, kā Latvijas uzņēmēji var izmantot tā dēvētā Junkera plāna finansējuma iespējas.”

 

Inna Šteinbuka, Eiropas Komisijas Pārstāvniecības Latvijā vadītāja:

 

“Eiropas Investīciju Fonda un ALTUM noslēgtais līgums par COSME garantijām mazajiem un vidējiem uzņēmumiem ir vēl viens apliecinājums, ka Junkera plāns Latvijā strādā un dod konkrētu labumu uzņēmējiem izaugsmes nodrošināšanai un jaunu darba vietu radīšanai. Šī un citu Junkera plāna projektu ietvaros Latvijā tiks piesaistīti vairāk nekā 500 miljoni eiro investīcijās, veicinot valsts attīstību un radot jaunas iespējas uzņēmējdarbības stimulēšanai.”

 

COSME ir Eiropas Savienības (ES) uzņēmumu konkurētspējas un mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) programma laika posmam no 2014. līdz 2020. gadam, un tās kopējais budžets ir 2,3 miljardi eiro. COSME atbalsta MVU šādās jomās: finansējuma pieejamības uzlabošana, atbalsts jaunu tirgu apgūšanai, konkurētspējas paaugstināšanai u.c.

Saistītie raksti