Altum-Aktualitātes-ALTUM un LatBAN pilotprojekta ietvaros uzsākts pirmais kopfinansējums

ALTUM un LatBAN pilotprojekta ietvaros uzsākts pirmais kopfinansējums

ALTUM

14. Jul, 2016

Biedrības Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls (LatBAN) un ALTUM īstenotā pilotprojekta ietvaros ir uzsākts pirmais kopfinansējums. Pirmais uzņēmums, kas saņēmis kopfinansējumu, ir STROPS Technologies.

 

Uzņēmuma ietvaros radīts projekts STROPS AVS, kas ir radījis unikālu videonovērošanas risinājumu, ar kura palīdzību atrisināt visdažādāko nozaru drošības jautājumus citiem nepieejamās vietās. Projekta STROPS AVS autors ir Normunds Stepāns, kurš investoriem to prezentēja LatBAN investīciju sesijā.

 

Līgumu par sadarbību pilotprojekta īstenošanā LatBAN un ALTUM parakstīja šā gada martā, un saskaņā ar šo vienošanos ALTUM ar biznesa eņģeļiem kopīgi finansē biznesa uzsācējus un strauji augošus uzņēmumus, veicinot privāto investoru piesaisti perspektīviem projektiem.

 

Pilotprojekta finansējuma kopējais apjoms ir viens miljons eiro. Tā ietvaros ALTUM savu īstenoto valsts atbalsta programmu ietvaros var izsniegt aizdevumus biznesa eņģeļu līdzfinansētiem projektiem. ALTUM aizdevuma apjoms ir ne lielāks par biznesa eņģeļa ieguldījumu, un biznesa uzsācējiem vai strauji augošiem uzņēmumiem, kuri  piesaistījuši biznesa eņģeļu finansējumu, ALTUM aizdevuma saņemšanai nav nepieciešama papildu ķīla vai personīgais galvojums.

Saistītie raksti