Altum-Aktualitātes-ALTUM un SEB paplašina sadarbību, lai ātrāk apkalpotu uzņēmumu kredītpieprasījumus

ALTUM un SEB paplašina sadarbību, lai ātrāk apkalpotu uzņēmumu kredītpieprasījumus

ALTUM

05. Apr, 2017

Attīstības finanšu institūcija ALTUM un SEB banka ir noslēgušas pilnvarojuma līgumu garantiju izsniegšanai. Tas bankai sniegs iespēju būtiski paātrināt mazo un vidējo uzņēmumu kredītpieprasījumu izskatīšanu un atbildes sniegšanu.

 

ALTUM garantijas tiek piešķirtas tiem uzņēmumiem, kam bankas aizdevuma saņemšanai vajadzīgs papildus nodrošinājums. Noslēgtais līgums sniedz SEB bankai iespēju izsniegt uzņēmumiem ALTUM garantijas ilgtermiņa aizdevumu, overdrafta, apgrozāmo līdzekļu, kredītvēstuļu vai bankas garantiju saņemšanai.

SEB banka ir pirmā no komercbankām, ar ko ALTUM noslēgusi šādu padziļinātas sadarbības līgumu.

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“Līdz ar ES fondu naudas ieplūšanu ekonomikā šogad uzņēmējdarbībā sagaidām investīciju projektu pieaugumu. Tomēr uzņēmumi joprojām saskaras ar situāciju, kad tiem nav pietiekama nodrošinājuma, lai bankā saņemtu finansējumu biznesa attīstībai vai saņemtu to nepieciešamajā apjomā. Tāpēc šogad kredītu garantijām ALTUM ir paredzēti ievērojami līdzekļi – vairāk nekā 150 miljoni eiro, kas palīdzēs tautsaimniecībā ieplūst vēl lielākiem resursiem. Pilnvarojuma garantijas ir viens no veidiem, kā varam paātrināt ALTUM garantiju izsniegšanu. Pateicoties jaunajam pakalpojumam, kredīta garantijas saņemšana neprasīs papildu laiku. Esam gandarīti par noslēgto līgumu ar SEB banku, kas ir viens no līderiem uzņēmumu kreditēšanas tirgū, tāpat plānojam līdzīgu sadarbību uzsākt arī ar citām bankām.”

 

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars:

 

“Aizdevumu procentu likmes atrodas rekordzemā līmenī, un ekonomiskā aktivitāte stabili palielināsies vēl vismaz vairākus gadus. Tādēļ redzam, ka izteikti pieaug arī uzņēmumu interese par iespējām piesaistīt finanses savu attīstības projektu īstenošanai. Uzņēmējiem laiks ir nauda, tādēļ kopā ar ALTUM esam meklējuši iespējas uzlabot mūsu darba ātrumu. Noslēgtais līgums dos mums iespēju pēc vajadzīgās informācijas saņemšanas dot uzņēmumam bankas atbildi krietni ātrāk nekā iepriekš.”

 

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko:

 

“Līdz ar ES fondu investīciju projektu pieaugumu šogad kredītu garantijas būs nozīmīgs instruments, lai uzņēmumi piesaistītu sev nepieciešamos kredītresursus uzņēmējdarbības tālākai attīstībai. ALTUM un SEB bankas rastais sadarbības risinājums atvieglos un paātrinās garantiju saņemšanas procedūru, līdz ar to vēl vairāk veicinās finansējuma pieejamību mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Ekonomikas ministrija arī turpmāk centīsies rast papildu risinājums, kā uzlabot finansējuma pieejamību uzņēmējdarbības attīstībai.”2016. gada beigās SEB banka uzņēmumiem bija izsniegusi 220 komercaizdevumus ar ALTUM garantijām par kopējo summu 67.6 miljoniem eiro. Paredzams, ka paātrināto procedūru būs iespējams piemērot aptuveni 70% no uzņēmumiem saņemto kredītpieprasījumu izskatīšanai.

Saistītie raksti