Altum-Aktualitātes-Apbalvoti konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016” laureāti

Apbalvoti konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016” laureāti

ALTUM

20. Jun, 2016

Šogad konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā” tika organizēts jau sesto gadu pēc kārtas. Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā. Šī gada konkursa rīkošanā iesaistījās arī ALTUM, piedaloties konkursa žūrijā un pasniedzot savu simpātiju balvu. 

 

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016” laureāti – 1. vietas ieguvēji:

 

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā – daudzdzīvokļu ēka Valmierā, Stacijas ielā 21;
  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā. Jaunbūve – daudzdzīvokļu ēka Rīgā, Grostonas ielā 19;
  • Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā – SIA “VALPRO” Industriālā ēka Valmierā, Linarda Laicena ielā 2;
  • Energoefektīvākā sabiedriskā ēka Latvijā – Personāla dokumentu valsts arhīva ēka Rīgā, Šampētera ielā 16. 

 

ALTUM speciālbalvu saņēma nams Talsos, Dundagas ielā 10. Šis projekts bija īpašs ar to, ka iedzīvotāji ļoti aktīvi iesaistījās sava nama sakārtošanā, tādējādi būtiski samazinot projekta izmaksas. Projekta īstenošanas gaitā tika realizēti mūsdienīgi un radoši tehniskie risinājumi ēkas energoefektivitātes uzlabošanai, kā piemēram apkures cauruļvadi iestrādāti speciālās kārbās, dzīvokļos horizontālās apkures sistēmas cauruļvadi ielikti aiz grīdlīstēm, apkures sistēmas ievadmezgli ir ievietoti pašu izbūvētos skapīšos, izbūvētas dabiskās ventilācijas pieplūdes sistēmas, kā arī citi interesanti tehniskie risinājumi.

 

Energoefektivitātes pasākumu realizācijas laikā liela vērība tika pievērsta tieši iedzīvotāju vēlmēm, lai inženiersistēmu cauruļvadi un citas tehniskās iekārtas nepasliktinātu ēkas izskatu un iedzīvotāju komfortu, bet tajā pašā laikā būtu viegli apkalpojamas un ekspluatējamas.

 

ALTUM dāvana ir paredzēta aktīvajiem un radošajiem nama iedzīvotājiem – velonovietne, kura būs kā sākums, lai papildus tiktu sakārtota arī ēkas piederošā teritorija un radītu komfortu visiem ēkas iedzīvotājiem un ciemiņiem.

 

Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016” galvenie vērtēšanas kritēriji bija sasniegtais kopējais siltumenerģijas patēriņš apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, kā arī siltumenerģijas ietaupījums pēc renovācijas. Kā sekundārie kritēriji tika izvirzīti ventilācijas sistēmas risinājumi, ilgtspējīgie risinājumi, siltumapgādes sistēma un būvniecības kvalitāte. Konkursu organizēja Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Būvinženieris”.

 

Detalizēts apraksts par konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2016” laureātiem

Saistītie raksti