Altum-Aktualitātes-Apstiprināts pirmais sociālās uzņēmējdarbības grants Latvijā

Apstiprināts pirmais sociālās uzņēmējdarbības grants Latvijā

ALTUM

22. Dec, 2017

Sociālajam uzņēmumam “BlindArt” ir apstiprināts grants Attīstības finanšu institūcijas ALTUM sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programmas ietvaros. “BlindArt” būs pirmais šāda granta saņēmējs Latvijā, un 20 tūkstošus eiro lielais finansējums palīdzēs uzņēmumam turpināt integrēt darba tirgū cilvēkus ar redzes traucējumiem.

 

Ar granta finansējumu uzņēmums darba tirgū iesaistīs vairāk nekā desmit cilvēkus ar īpašām vajadzībām, izveidojot patstāvīgi funkcionējošu darba vidi neredzīgu cilvēku nodarbināšanai. Tāpat sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību un Latvijas Mākslas akadēmiju uzņēmums plāno izstrādāt interjera un modes produktu līniju, kas veidota unikālajā “Šibori” tehnikā – lai radītu šiborētu audumu, nepieciešama vien pirkstu veiklība un liela pacietība. Ar šo tehniku, kas radusies Japānā pirms vairāk nekā tūkstoš gadiem, turpmāko trīs gadu laikā plānots gan apmācīt vairākus cilvēkus ar īpašām vajadzībām, gan organizēt radošās darbnīcas, lai iesaistītu vēl vairāk radošo personību. 

 

Andrs Hermanis, “BlindArt” dibinātājs:

 

“Mūsu mērķis ir izveidot pašpietiekamu, ilgtspējīgu un uz attīstību vērstu vidi, kurā cilvēkiem ar redzes traucējumiem ir iespēja jēgpilni strādāt un gūt ienākumus. ALTUM grants būs būtisks solis mērķa sasniegšanas virzienā – šis finansējums ļaus mums izstrādāt pilnīgi jaunus neredzīgo cilvēku rokām un sirdīm radītus interjera un modes produktus, popularizēt tos un attīstīt vidi, kurā darbojas cilvēki ar redzes traucējumiem. Sākotnēji produktu radīšanā būs nodarbināti trīs cilvēki, taču tuvāko gadu laikā plānots nodrošināt darbu vēl lielākam cilvēku skaitam. Mums ir svarīgi saglabāt augstu darba standartu, būt finansiāli patstāvīgiem un spējīgiem darboties ilgtermiņā, tāpēc uz projektu paraudzījāmies ar kritisku aci arī no malas.”

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

““BlindArt” lieliski iemieso sociālās uzņēmējdarbības būtību – uzņēmums darba tirgū integrē cilvēkus ar redzes traucējumiem, tādējādi veicot svarīgu sociālu funkciju. Vienlaikus  šī uzņēmuma darbības pamatā ir detalizēts un pārdomāts biznesa plāns ar mērķi spēt darboties pēc uzņēmējdarbības principiem. Esam gandarīti, ka grants uzņēmumam “BlindArt” būs pakāpiens šī mērķa sasniegšanai. Aicinu arī citus sociālos uzņēmumus izmantot šo Latvijā unikālo iespēju ar valsts atbalsta palīdzību attīstīt dzīvotspējīgu un ilgtspējīgu biznesu, kas palīdz radīt labāku dzīvi cilvēkiem, kuriem klājas grūtāk, un visai sabiedrībai kopumā.  Tieši šādiem, ilgtspējīgiem un dzīvotspējīgiem sociālo uzņēmumu projektiem ir paredzēts ALTUM grants.”

 

Jānis Reirs, labklājības ministrs:

 

“Man ir patiess prieks par pirmā granta piešķiršanu Labklājības ministrijas sadarbībā ar ALTUM īstenotā atbalsta projekta ietvaros. Esmu gandarīts, ka pirmais grants tiek piešķirts cilvēku ar invaliditāti integrācijai darba tirgū. Ticu, ka šis piemērs kalpos par iedvesmu arī citiem potenciālajiem sociālajiem uzņēmējiem veidot jaunas darbavietas, un nebaidīties tās piedāvāt arī cilvēkiem ar ierobežotām iespējām. Savukārt cilvēkiem ar dažādām grūtībām darba iegūšana palīdz atkal noticēt sev un atgriezties darba tirgū un sabiedrībā, tādējādi sekmē ievainojamāko sabiedrības grupu dzīves kvalitātes uzlabošanos. Šobrīd ministrijā ir iesniegti jau vairāk kā 80 pieteikumi dalībai projektā, 51 no tiem ir pozitīvs atzinums un tie ir reģistrēti Labklājības ministrijas reģistrā, un tālāk, iesniedzot biznesa plānu mūsu sadarbības partnerim finanšu institūcijai ALTUM, tie var pretendēt uz grantu un uzsākt īstenot savas sociālā biznesa idejas dzīvē.”

 

Attīstības finanšu institūcijas ALTUM sadarbībā ar Labklājības ministriju īstenotā sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programma ir paredzēta uzņēmumiem, kuru misija ir sniegt labumu sabiedrībai – atbalstīt un iesaistīt darba tirgū iedzīvotājus, kuri pakļauti nabadzības un sociālās atstumtības riskam, sakārtot vidi, kā arī citi uz sabiedrisko labumu vērsti mērķi. Līdz 2022. gadam granta finansējums no Eiropas Sociālā fonda 12 miljonu eiro apmērā būs pieejams vairāk nekā 200 uzņēmumiem, kuriem piešķirts sociālā uzņēmuma statuss un kuri būs reģistrēti Labklājības ministrijas sociālo uzņēmumu reģistrā. Grantu varēs saņemt gan sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai, gan esošās darbības paplašināšanai. Būtisks nosacījums uzņēmumiem – viņu biznesa idejai ir jābūt dzīvotspējīgai, ar būtisku sociālo ietekmi ilgtermiņā.

 

Savukārt plašāka informācija par reģistrēšanos Labklājības ministrijas sociālās uzņēmējdarbības veicēju reģistrā ir pieejama Labklājības ministrijas interneta vietnē.

 

“BlindArt” kopš 2007. gada ir palīdzējis vairāk nekā 300 vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem integrēties sabiedrībā, radošajās darbnīcās radot unikālas lietas – taktilās bērnu pasaku grāmatas un gleznas, porcelāna šķīvjus, kā arī citus interjera dizaina priekšmetus. Vairāk nekā 240 tūkstoši cilvēku ir aplūkojuši šos mākslas darbus piecās “BlindArt” organizētajās izstādēs.

Saistītie raksti