Altum-Aktualitātes-Baltic Block ar ALTUM atbalstu piesaista bankas finansējumu un būtiski palielina ražošanas kapacitāti

Baltic Block ar ALTUM atbalstu piesaista bankas finansējumu un būtiski palielina ražošanas kapacitāti

ALTUM

20. Jul, 2017

Inovatīvais palešu bloku ražotājs Baltic Block, izmantojot attīstības finanšu institūcijas ALTUM kredīta garantiju 2,3 miljonu eiro apmērā, uzņēmuma tālākai izaugsmei piesaistījis bankas Citadele finansējumu 3,2 miljonu eiro apjomā.

 

Jaunās investīcijas ļaus paplašināt uzņēmuma ražošanas kapacitāti ar vēl divām ražošanas līnijām, kā arī palīdzēs palielināt eksportētās produkcijas apjomu.

 

Baltic Block palešu bloku ražotne un koģenerācijas stacija, kas pirms četriem gadiem tika atklāta Sauleskalnā, ir unikāla rūpnīca visā Ziemeļeiropā, kas palešu blokus ražo no mazvērtīgas koksnes, izmantojot inovatīvo karstās ekstrūzijas metodi. Rūpnīca darbojas visu gadu, 24 stundas diennaktī un 95% no savas saražotās produkcijas eksportē uz 20 pasaules valstīm. Piesaistītās investīcijas vairāk nekā 5 miljonu apmērā nodrošinās sestās un septītās ražošanas līnijas pievienošanu.

 

Andis Šķēle, Baltic Block direktors:

 

“Lai nodrošinātu perspektīvas biznesa idejas realizāciju dzīvē, ir nepieciešami vairāki komponenti – viens no tiem ir finansējums, kā arī valsts atbalsts. ALTUM atbalsts garantijas veidā mums bija ļoti būtisks, jo tas nodrošināja iespēju saņemt bankas Citadele finansējumu nepieciešamajā brīdī. Ražošanas līniju paplašināšana nodrošinās uzņēmuma straujās izaugsmes turpināšanu un ļaus paplašināt mūsu produkcijas eksporta apjomu.”

 

Inese Zīle, ALTUM valdes locekle:

 

“Šis ir vēl viens labs piemērs, kā ALTUM var palīdzēt strauji augošiem uzņēmumiem piesaistīt bankas finansējumu tālākai biznesa izaugsmei. Mūsu garantija sniedz bankai drošības sajūtu, investējot apjomīgus līdzekļus straujas izaugsmes projektā, savukārt uzņēmējam nodrošina iespēju saņemt investīcijas nepieciešamajā brīdī un apjomā. Esam gandarīti sadarboties ar uzņēmumu “Baltic Block”, kuram ir skaidrs biznesa plāns, pamatoti un izanalizēti īstermiņa un ilgtermiņa plāni un kurš, pateicoties spēcīgai menedžmenta komandai, ļoti strauji attīstās. ALTUM garantija apvienojumā ar bankas finansējumu veicinās uzņēmuma mērķu sasniegšanu, vienlaikus nodrošinās jaunas darba vietas un sniegs atbalstu reģiona attīstībai kopumā.

 

Sanita Bajāre, bankas Citadele Uzņēmumu apkalpošanas direkcijas vadītāja:

 

“Baltic Block attīstība bija loģisks solis, jo bija sasniegtas maksimālās ražošanas jaudas, kā arī ražošanas attīstība dod iespējas ne tikai ražot vairāk, bet arī uzlabot energoefektivitāti. Pēc ieguldījumu veikšanas palešu bloku ražošanas kapacitāte palielināsies par 27%. Tas ir būtisks ieguvums, ko atbalstījām ar kredītu.”

ALTUM kredītu garantiju līdz 80% no finansējuma pamatsummas var saņemt Latvijā reģistrēti mikro, mazie un vidējie uzņēmumi un lauksaimniecības kooperatīvās sabiedrības. Ar ALTUM garantiju nodrošina investīciju, apgrozāmo līdzekļu aizdevumu, kredītlimitu, finanšu līzingu vai tā limitu, faktoringu, bankas garantijas, banku garantiju limitu, kredītvēstuli.

Saistītie raksti