Altum-Aktualitātes-Daudzdzīvokļu māju renovācijas programmai pieteikusies simtā māja

Daudzdzīvokļu māju renovācijas programmai pieteikusies simtā māja

ALTUM

21. Feb, 2017

ALTUM daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā saņēmusi simto mājas renovācijas pieteikumu.  Tas saņemts no 1977.gadā būvētas 18 dzīvokļu mājas Saulkrastos.

 

Līdz ar to šobrīd kopumā 100 daudzdzīvokļu mājas Latvijā pieteikušās izmantot jaunās valsts programmas iespējas – grantu un valsts garantētu aizdevumu mājas atjaunošanas darbiem.

 

Lielākais projektu skaits uz 20.februāri saņemts no Liepājas – 18 projekti, tai seko Rīga ar 12 projektiem un Salaspils ar 9 projektiem. Projekti iesniegti vēl no 27 pilsētām.

 

ALTUM izvērtē projektus, lai pārliecinātos, ka iecerētie mājas uzlabojumi nodrošinās plānoto siltumenerģijas ietaupījumu un patēriņu nākotnē. Šobrīd 20 projekti saņēmuši pozitīvu ALTUM atzinumu ar sagaidāmā granta apjomu. Tas ļauj šīm mājām spert nākamos soļus – meklēt būvnieku, būvuzraugu, u.c., lai precīzi apzinātu darbus un to izmaksas, kā arī doties pie komercbankas pēc līdzfinansējuma projekta īstenošanai.

 

Ingus Salmiņš, ALTUM Energoefektivitātes departamenta vadītājs:

 

“Redzam, ka dzīvokļu īpašnieki kļūst arvien aktīvāki, piesakoties grantiem. Tā kā tuvojas siltais laiks, drīzumā sagaidām arī pirmos būvniecības darbus. Būvniecības sezonas tuvošanās noteikti ir labs iemesls dzīvokļu īpašniekiem lēmumus pieņemt iespējami ātri – pēc mūsu aplēsēm, mājas apjaunošanas projekta īstenošanai nepieciešami aptuveni 6 mēneši. Vērtējot pirmos iesniegtos projektus redzam, ka nereti tajos ir daudz nepilnību un kļūdainas informācijas. Kļūdas noteikti jānovērš projekta gatavošanas stadijā, lai būvniecības laikā neciestu kvalitāte un sagaidāmā energoefektivitāte, kā arī dzīvokļu īpašniekiem nerastos sadārdzinājums. Tāpēc aicinām aktīvi izmantot mūsu kompetences centra un filiāļu bezmaksas konsultācijas par projektu sagatavošanu visā Latvijā. Kopumā ar programmas palīdzību plānots atjaunot vairāk nekā 1000 mājas visā Latvijā.”

 

Lai informētu par valsts atbalsta iespējām māju atjaunošanai un renovācijas procesu, ALTUM kopā ar Ekonomikas ministriju rīko bezmaksas semināru ciklu reģionos un Rīgā. Tuvākie semināri notiks Vidzemē: 22.februārī Siguldā un Valmierā, 23.februārī – Smiltenē un Gulbenē. 1.martā semināri notiks Jelgavā un Bauskā, 2.martā – Jēkabpilī un Ogrē. Seminārs Rīgā notiks 6.aprīlī.

 

Semināru grafiks, norises vietas un pieteikšanās semināriem

Saistītie raksti