Altum-Aktualitātes-Eiropas Investīciju banka sadarbībā ar ALTUM palīdz uzņēmumiem pārvarēt krīzes negatīvo ietekmi

Eiropas Investīciju banka sadarbībā ar ALTUM palīdz uzņēmumiem pārvarēt krīzes negatīvo ietekmi

ALTUM

28. Oct, 2020

ALTUM kopā ar Latvijas Ekonomikas ministriju marta vidū izveidoja apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programmu, lai sniegtu atbalstu Latvijas uzņēmumiem, kuru darbību ietekmējusi Covid-19 izplatība. Programmas ietvaros aizdevumos uzņēmējiem var tikt izsniegti līdz pat 200 miljoniem eiro.

 

Lai paplašinātu šīs programmas iespējas aizsargāt Latvijas uzņēmumus un darbavietas, Eiropas Investīciju banka jūlijā ALTUM ar Covid-19 krīzi saistītas finansējuma programmas ietvaros aizdeva 80 miljonus eiro, kam Latvijas valdība nodrošināja papildu 50 miljonus eiro. Eiropas finansējums līdz šim palīdzējis atbalstīt 475 Latvijas uzņēmumus, tādējādi pasargājot vairāk nekā 1580 darbavietas.

 

 

EIB viceprezidents Tomass Estross:

 

“Mazie un vidējie uzņēmumi ir svarīgi Latvijas ātrai atlabšanai no pašreizējās ekonomikas lejupslīdes. Latvijas valdība un ALTUM dara visu iespējamo, lai atbalstītu mazos un vidējos uzņēmumus, un banka ir priecīga, ka spēj sniegt palīdzību šai programmai. Kopš finansējuma piešķiršanas augustā mēs jau varam redzēt šīs programmas pozitīvo ietekmi. Mēs turpināsim, kā vien spēsim, atbalstīt ALTUM, kas ir ilgstošs EIB partneris.”

 

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“Ar valdības un EIB atbalstu ALTUM spēj sniegt ātru atbalstu uzņēmumiem, lai palīdzētu tiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas negatīvās ietekmes radītos sarežģījumus. Visu ALTUM finanšu instrumentu kopīgā pozitīvā ietekme uz ekonomiku kopš šīs krīzes sākuma līdz šai dienai ir pārsniegusi 625 miljonus eiro, un tā ik dienu palielinās. Esam gandarīti, ka varam turpināt šo auglīgo sadarbību ar EIB, lai atbalstītu Latvijas mazos un vidējos uzņēmumus, un palīdzētu pasargāt lielu skaitu darbavietu.”

 

EIB atbalstītajā programmā tiek nodrošināti īstermiņa aizdevumi (ar termiņu līdz 3 gadiem), kas pieejami Latvijas uzņēmumiem, kuru saimniecisko darbību ietekmējusi Covid-19 izplatība, tādējādi radot nepieciešamību pēc likviditātes atbalsta. EIB līdzekļi palīdzējuši ALTUM laicīgi atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus ar labvēlīgiem finansējuma nosacījumiem, tostarp samazinātām procentu likmēm un ilgākiem atmaksas periodiem vai kredītbrīvdienu periodiem.

Saistītie raksti