Altum-Aktualitātes-Izcilākajiem jaunajiem LLU zinātniekiem pasniedz ALTUM balvu

Izcilākajiem jaunajiem LLU zinātniekiem pasniedz ALTUM balvu

ALTUM

05. Jun, 2017

2.jūnijā Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas (LLMZA) 25 gadu jubilejas kopsapulcē tika pasniegta  ALTUM balva jaunajām LLU zinātniecēm – Asnatei Ķirsei, Ievai Siksnānei un Madarai Maslovai.

 

Konkursa mērķis ir stimulēt pētniecības kvalitāti un vēlmi jaunajiem zinātniekiem nākt klajā ar neparastiem un inovatīviem risinājumiem, un par konkursā iesniegto pētījumu, kas vērsts uz Latvijas lauku modernizāciju, uzņēmējdarbības attīstību un finanšu līdzekļu efektīvu izmantošanu, piešķirt apbalvojumus izcilākajiem jaunajiem doktoriem un maģistriem.

 

Mārīte Lazdiņa, ALTUM Zemgales reģiona vadītāja:

 

“Esam priecīgi būt par sadarbības partneri un draugu LLMZA un LLU, jo mūsu mērķis ir veicināt Latvijas tautsaimniecības un tai skaitā lauksaimniecības attīstību. Tas, ka jaunie LLU zinātnieki iesaistās zinātniskajā darbā, kā arī viņu veiktie pētījumi, atklājumi tiek komercializēti, pārvēršot par jauniem uzņēmumiem, ir ļoti apsveicami. Bizness bez naudas nav iespējams, tāpēc ALTUM jaunajiem zinātniekiem dāvina – 1000 eiro.”

 

2017. gada konkursa pavasara kārtā par laureāti jauno zinātnieku grupā kļuva Asnate Ķirse ar pētījumu „Progresīvu apstrādes paņēmienu ietekme uz pākšaugu pastēšu kvalitāti uzglabāšanas laikā”. Maģistru grupā 1. vietu ieguva Ieva Siksnāne par maģistra darbu “Lauksaimniecībā izmantojamo zemju ūdens notecē esošā slāpekļa un fosfora izvērtējums lauku saimniecībās” , 2. vietu ieguva Madara Maslova par maģistra darbu „Lauku bibliotēku darbs kā tīklošanas fenomens kopienās.”

 

Baiba Rivža, LLMZA priekšsēdētāja, LLU profesore:

 

“Sadarbības ietvaros svarīga ir informācija par uzņēmējdarbības atbalsta iespējām laukos, tai skaitā par ALTUM sniegto atbalstu dzīvotspējīgu uzņēmējdarbību sekmējošu ideju attīstībai, kas būtiska gan jaunajiem zinātniskiem, gan LLU mācībspēkiem, kuri šo informāciju tālāk var nodot studējošajiem, kā arī nākamajiem uzņēmējiem.”

Saistītie raksti