Altum-Aktualitātes-Nebijušā eksperimentā aicinās nosiltināt garāko māju Latvijā jeb “Lielo Ķīnas mūri Ziepniekkalnā”

Nebijušā eksperimentā aicinās nosiltināt garāko māju Latvijā jeb “Lielo Ķīnas mūri Ziepniekkalnā”

ALTUM

05. Aug, 2017

ALTUM sadarbībā ar Rīgas domi un Rīgas namu pārvaldnieku organizē vēl nebijušu eksperimentu, kurā izaicinās garākās mājas ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā iedzīvotājus pieteikties daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes (DME) programmai, lai nosiltinātu māju un sāktu taupīt.

 

ALTUM ir aprēķinājis, ka garākā māja Rīgā, kas atrodas Ozolciema ielā 18 un ir teju 500 m gara, tautā saukta par “Lielo Ķīnas mūri Ziepniekkalnā”, ietaupītu 55% no kopējā mājas siltumenerģijas patēriņa jeb vidēji 200 EUR/gadā 60 m2 izmēra dzīvoklim.

 

Informācija par valsts atbalsta programmu māju energoefektivitātes uzlabošanai

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Ozolciema ielas 18 nams, tāpat kā vairums pirms vairākiem gadu desmitiem celto daudzstāvu dzīvojamo namu, tehniskais stāvoklis un inženiersistēmas laika gaitā ir novecojušas. Tas nozīmē, ka katru dienu māja zaudē naudu kopā ar siltumu. Taču to var mainīt, veicot māju atjaunošanu un siltināšanu. Ar šo nebijušo eksperimentu vēlamies parādīt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš dzīvo daudzdzīvokļu namos, ka, ja Latvijā garākā jeb 11 kāpņu telpu, vairāk nekā 350 dzīvokļu un vairāk nekā 1000 iedzīvotāju māja var vienoties par tās atjaunošanu, tad to var izdarīt ikviens!”

 

Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētājs:

 

“Tautā bieži par “Ķīnas mūri” dēvētā slavenā Ziepniekkalna nama iedzīvotāji var rēķināties ar ALTUM līdzfinansējumu ēkas siltināšanai. Savukārt no Rīgas domes šī nama iemītnieki var iegūt 50% līdzfinansējumu to remontdarbu veikšanai, kas nav saistīti ar ēkas siltināšanu, piemēram, kāpņu telpu remontiem.”


Lai uzlabotu daudzdzīvokļu māju tehnisko stāvokli un energoefektivitāti, kopš 2016. gada septembra Latvijā darbojas DME paaugstināšanas valsts atbalsts programma, kuru izstrādāja Ekonomikas ministrija un ievieš ALTUM. ALTUM sniedz daudzpusīgu atbalstu šajā programmā: piešķir grantus, aizdevumu garantijas, aizdevumus projekta realizācijai, kā arī bezmaksas konsultācijas pirms un projekta gaitā.

 

Ingus Salmiņš, ALTUM Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs:

 

“Esam aprēķinājuši, ka, piešķirot grantu jeb dāvinājumu 50% apmērā no kopējām projekta izmaksām, Ozolciema ielas 18 iedzīvotāju bankas aizņēmuma atmaksa tiks nosegta ar būtiskiem ietaupījumiem no samazināta siltumenerģijas patēriņa, samazinātiem nākamo periodu remontdarbu izdevumiem, samazinātiem karstā ūdens sagatavošanas un cirkulācijas izdevumiem, apsaimniekošanas maksas samazinājuma, kā arī nekustamā īpašuma nodokļa atlaides. Tā kā Ozolciema ielas 18 nams ir garākā un lielākā māja Latvijā, tad pēc mūsu speciālistu aprēķiniem renovācija šai mājai ir visrentablākā.”Lai informētu garākās mājas Latvijā iedzīvotājus par mājas renovācijas ieguvumiem un mudinātu pieteikties programmas atbalstam, ALTUM sadarbībā ar Rīgas domi un Rīgas namu pārvaldnieku organizēs pirmo publisko Ozolciema ielas 18 nama iedzīvotāju sanāksmi šī gada 11. septembrī plkst. 18.30 mājas pagalmā. Tajā uzstāsies Rīgas mērs Nils Ušakovs, ALTUM Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš, Rīgas namu pārvaldnieks pārstāve Signe Kajaka un ALTUM energoefektivitātes eksperts Aldis Greķis. Uz publisko sanāksmi ir aicināti Ozolciema ielas 18 iedzīvotāji un citi interesenti par energoefektivitātes programmu.

 

Ivo Lecis, “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs:

 

“Mūsu līdzšinējā pieredze dzīvojamo māju atjaunošanā, piesaistot ES līdzfinansējumu, liecina, ka jau neilgi pēc būvdarbu pabeigšanas mājas iedzīvotāji pamana pozitīvas izmaiņas un uzlabojumus savā mājoklī. Iedzīvotāji pamana, ka dzīvoklī ir siltāk un kopējās apkures izmaksas ir daudz zemākas, jo ievērojami samazinās siltumenerģijas patēriņš. Kā arī vizuālās pārmaiņas motivē citu māju iedzīvotājus interesēties par savas mājas atjaunošanas iespējām. Mēs vienmēr konsultējam un atbalstām klientus, kuri vēršas pie ar jautājumiem – palīdzam organizēt kopības lēmuma pieņemšanu, kā arī pilnībā organizējam visus tālākos procesus dalībai ALTUM programmā. Šobrīd jau 30 “Rīgas namu pārvaldnieks” apsaimniekoto māju kopīpašnieki ir pieņēmuši lēmumu par savas mājas atjaunošanu. Pārējos klientus aicinām nepalaist garām šo izdevību!”DME programma tiek īstenota ar Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu.

Saistītie raksti