Altum-Aktualitātes-“Ošenieku grauds” par 680 tūkstošiem eiro būvēs jaunu graudu pieņemšanas ēku un paaugstinās darbības kapacitāti

“Ošenieku grauds” par 680 tūkstošiem eiro būvēs jaunu graudu pieņemšanas ēku un paaugstinās darbības kapacitāti

ALTUM

28. Mar, 2019

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) “Ošenieku grauds” Saldus novadā plāno būvēt jaunu graudu pieņemšanas ēku ar trim graudu uzglabāšanas tvertnēm, kas ļaus dubultot graudu uzglabāšanas kapacitāti.

 

Vērienīgā projekta īstenošanai kooperatīvs piesaistījis Attīstības finanšu institūcijas ALTUM finansējumu 486 tūkstošu eiro apmērā un Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu 194 tūkstošu eiro apmērā.Pēc projekta īstenošanas “Ošenieku grauds” līdzšinējo 840 tonnu vietā varēs uzglabāt gandrīz 1600 tonnas graudu, vienlaikus nodrošinot arī mūsdienīgu graudu pieņemšanas sistēmu jaunajā graudu pieņemšanas ēkā. Pēc būvniecības pabeigšanas kooperatīvs arī spēs no biedriem pieņemt dažādas laukaugu kultūras, arī rapšus un pupas, ko līdz šim nebija iespējams izdarīt. Bez tam – būs iespēja saņemt vairākas kultūras vienlaicīgi, jo plānots izbūvēt divas pieņemšanas līnijas. Efektīvā un mūsdienu prasībām atbilstošā ēka ir nākamais solis kooperatīva “Ošenieku grauds” attīstībā, jo līdz šim jau ir veikta graudu pirmsapstrādes modernizācija.

 

 

Māris Mednis, LPKS “Ošenieku grauds” valdes priekšsēdētājs:

 

“Investīcijas bija nepieciešamas, jo esošais graudu pirmsapstrādes komplekss ticis būvēts pagājušā gadsimta 70. gados un ir gan morāli, gan fiziski novecojis. Vecā pieņemšanas ēka būvēta tam laikam atbilstošajām graudu kulšanas jaudām, kas ir nesalīdzināmas ar pašreizējām. Šīs investīcijas kooperatīvs plāno atpelnīt 10 gadu laikā, bet biedriem sniegto pakalpojumu apjoms un kvalitāte būs būtiski uzlabojusies jau no šīs sezonas sākuma. Ja vēlās pavasara salnas neieviesīs savas korekcijas, tad šogad graudu raža izskatās, ka būs ļoti laba. Biedriem esam solījuši, ka jau šogad spēsim pieņemt visu viņu izaudzēto produkciju, un to vairs nevajadzēs vest uz citiem attālākiem pieņemšanas punktiem.”

 

 

Ilze Grundmane, ALTUM Kurzemes reģiona vadītāja:

 

“Mūsu darbības pamatā ir līdzfinansēt dzīvotspējīgus projektus gadījumos, kad banka kādu iemeslu dēļ finansēšanā nepiedalās. Atbalstām lauksaimniekus gan ar tiešajiem aizdevumiem, kā “Ošenieku grauds” gadījumā, gan sniedzot garantijas banku finansējumam. Esam gandarīti atbalstīt “Ošenieku grauds” straujas izaugsmes projektu, kas palīdzēs ātrāk sasniegt augstos mērķus. Novēlam izdošanos kooperatīva komandai, kura apvieno pieredzējušus profesionāļus, kuriem darbs ir arī sirdslieta.”Kooperatīvā “Ošenieku grauds” ir 28 biedri, kas kopumā apsaimnieko zemi aptuveni 2500 ha platībā. Kooperatīvs ir dibināts 1994. gadā un darbojas Saldus novada Jaunlutriņu pagasta Ošeniekos. Sabiedrība iepērk graudus, tos kaltē, tīra, šķiro, uzglabā un pēc graudu pirmsapstrādes pārdod citiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar graudu eksportu, piegādājot graudus uz Latvijas ostām, kā arī citiem lauksaimniekiem visā Latvijā. Saviem biedriem kooperatīvs dod iespēju iegādāties minerālmēslus, kā arī nodrošina cita veida lauksaimniecības pakalpojumus.

 

“Ošenieku grauds” finansēts ar ALTUM īstenotās MVU izaugsmes aizdevumu programmas finansējumu.

Saistītie raksti