Altum-Aktualitātes-Piešķirts līdz šim Latvijā lielākais grants daudzdzīvokļu mājas renovācijai

Piešķirts līdz šim Latvijā lielākais grants daudzdzīvokļu mājas renovācijai

ALTUM

18. May, 2018

17. maijā Salaspilī  uzsākta līdz šim Latvijā vērienīgākā daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācija. Māja tiks atjaunota ar ALTUM īstenotās energoefektivitātes programmas atbalstu, un mājas remontdarbiem ALTUM ir piešķīrusi līdz šim lielāko grantu – vairāk nekā 700 tūkstošus eiro.

 

Daudzdzīvokļu mājā Salaspilī, Daugavas ielā 2, ir 120 dzīvokļi. Tās renovācijā kopumā tiks ieguldīti virs 1,5 miljoniem eiro, no kuriem 722 tūkstoši ir ALTUM grants jeb dāvinājums no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Programmas līdzfinansējumu aizdevuma veidā nodrošina banka Swedbank, izmantojot ALTUM garantiju 578 tūkstošu eiro apmērā.

Ēkas renovācija ir līdz šim apjomīgākais projekts ALTUM daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmā, jo tiks veikti ne tikai energoefektivitāti uzlabojoši darbi, bet, ņemot vērā mājas kritisko tehnisko stāvokli, arī kompleksa ēkas renovācija, tai skaitā ēkas ārsienu nostiprināšana, pārvelkot tās ar metāla stiepli.

1971. gadā celtā ēka ir kritiskā tehniskā stāvoklī, atjaunošanas projekta gaitā tiks nostiprinātas celtnes sienas, tām pārvelkot metāla stiprinājumu jeb stiepli, tiks siltinātas ēkas ārsienas, kā arī jumta un pagraba pārsegums. Siltuma zuduma samazināšanas nolūkā nomainīs logus, kāpņu telpu stikla blokus un ieejas durvis. Renovācijas procesā veiks apkures sistēmas regulāciju un balansēšanu, kā arī atjaunos novecojušo maģistrālo apkures cauruļvadu siltumizolāciju. Būtiski, ka mājas atjaunošanas gaitā tai uzlabos ventilācijas sistēmu un uzstādīs rekoperācijas iekārtas.

Pēc būvdarbu beigām plānots, ka Daugavas ielas 2 nama iedzīvotāji ietaupīs līdz 50% no kopējā mājas siltumenerģijas patēriņa. Līdz ar mājas kompleksu renovāciju, iedzīvotājiem būs iespējams samazināt arī citus maksājumus, piemēram, nebūs nepieciešami uzkrājumi ārkārtas remontiem. Ēkas rekonstrukcijas darbus plānots pabeigt 2019. gada vidū.

 

Ina Bērziņa-Veita, “Salaspils Siltums” valdes locekle:

“Mūsu primārais uzdevums ir sakārtot mājas tehnisko stāvokli un samazināt enerģijas patēriņu ēkai. Svarīgs uzdevums ir arī ie-dzīvotājiem izprast kopīpašuma jēdzienu – katrs ir atbildīgs par visas ēkas tehnisko un vizuālo izskatu, tāpēc ir patiess gandarī-jums, ka kādas mājas iedzīvotāji spēj vienoties par savas mājas atjaunošanu un veidot sakārtotu vidi un skaistu Salaspili.”

 

Ingus Salmiņš, ALTUM Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs:

“Mājas renovācija ir atbildīgs un vienlaikus arī vajadzīgs solis situācijās, kad primārs ir nama drošības un nākotnē arī pastāvēšanas jautājums. Daugavas ielas nams ir spilgtākais piemērs tam un līdz šim vērienīgākais renovācijas objekts Latvijā, kas tiks īstenots ALTUM programmas ietvaros. Līdz šim jau noslēgusies vairāku ēku atjaunošana visā Latvijā – Siguldā, Rīgā, Mundigciemā, Jelgavā. Vēl vairāk nekā 50 ēkās šobrīd norit rekonstrukcijas darbi. Visaktīvāk pieteikumus sava mājokļa siltināšanai šobrīd ir iesnieguši Rīgas un Rīgas reģiona iedzīvotāji, kam seko Liepāja, Valmiera, Jelgava un citas pilsētas. Kopumā esam saņēmuši jau 330 pieteikumus. Kopumā ar programmas finansējumu būs iespējams atjaunot ap 1000 māju. Esmu gandarīts, ka iedzīvotāju interese atjaunot savu mājokli pieaug. Ceru, ka Salaspils un citu Latvijas pilsētu iedzīvotāju piemērs kalpos par stimulu iedzīvotājiem būt aktīviem, vērsties pie savas mājas apsaimniekotāja un spert soli tuvāk sava mājokļa siltināšanai, līdzekļu ietaupīšanai un labākiem dzīves apstākļiem.”ALTUM programmas ietvaros māju renovācijai ir saņemti pieteikumi no iedzīvotājiem šādās Latvijas pilsētās – Rīgā (135), Liepājā (87), Valmierā (47), Jelgavā (35), Rēzeknē (14), Jēkabpilī (6), Gulbenē (4), Daugavpilī (1) un Ventspilī (1).  

Foto galerija

Saistītie raksti