Altum-Aktualitātes-Ražotāja pieredze: Kā ražot vairāk, bet maksāt mazāk?

Ražotāja pieredze: Kā ražot vairāk, bet maksāt mazāk?

ALTUM

15. Nov, 2019

Dobeles novada Gardenes kokapstrādes uzņēmuma Erte Grupa pērn  īstenoja vērienīgu energoefektivitātes  uzlabojumu projektu, kura kopējās izmaksas lēšamas pusmiljons eiro apmērā. Pērnā gada nogalē uzsāktais projekts, kas skar trešo daļu no kompānijas tehnoloģiskām jaudām, uzlabos zāģmateriālu koksnes pārstrādes tehnoloģija resnajai koksnei. 

 

Uzņēmums darbojas vairāk nekā desmit gadus un daļa no iekārtām tehnoloģiskā procesa ziņā ir novecojusi. Ar jaunu risinājumu paredzēts sasniegt ievērojamu enerģijas  ietaupījumu –uz saražotās produkcijas vienību tiks patērēts daudz mazāk elektrības un, dīzeļdegvielas un samazināsies arī pakārtotās darbaspēka izmaksas.

 

Erte Grupa energoefektivitāte paaugstināsies pateicoties tam, ka tiks saražots vairāk produkcijas, lielākos tempos un apjomos notiks apaļkoka pārstrāde – koka palešu materiālā, to elementos un celtniecības brusās. Šobrīd kokapstrādē uzņēmums patērē 1.5 miljonus kilovatstundas elektroenerģijas gadā. Pēc energoefektivitātes programmas realizācijas “Erte Grupa” patēriņš resnās koksnes pārstrādē pat mazliet pieaugs, bet salīdzināmajā ražošanas ciklā produkcija tiks ražota divarpus reizes vairāk. “Elektrības sadaļas pašizmaksa uz katru kubikmetru samazināsies par 25-35%. Tas ir būtiski, jo gadā par elektrību tērējam virs 150 000 eiro,” piebilst A. Šepte.

 

Līdz ar modernizāciju šajā ražošanas procesā plānots nodarbināt arī mazāk darbinieku – 40 vietā nepieciešami būs tikai 18, savu darbu viņi izdarīs efektīvāk un par ievērojami augstāku atalgojumu. Turklāt darbaspēks, kas atbrīvojas – 22 cilvēkus – , varēs nodarbināt citos ražošanas procesos. 

 

Otra pozīcija, kur energoefektivitātes programmas ietvaros Erte Grupa veiks uzlabojumus, ir uzņēmuma loģistika – tiks ietaupīta dīzeļdegviela un mobilās tehnikas jaudas. Līdzšinējā tehnoloģija aizņem plašāku ražošanas teritoriju, izvietota divos cehos, kas dislocēta viena km attālumā no izejmateriālu pieņemšanas un šķirošana laukumiem. Jaunā tehnoloģiskā līnija ir kompaktāka, ar lielāku izstrādes ātrumu – līdz ar to uzņēmumam nebūs jāpārvadā baļķi ar tehniku no pieņemšanas vietas uz pārstrādi. “Iepērkam visus baļķus vienā vietā, pēc tam tos šķirotā veidā pārvedam ar divām tehnikas vienībām uz līdzšinējo izstrādes vietu, kur tiek īstenots tehnoloģiskais projekts. Jaunā līnija tiek uzstādīta tajā vietā, kur baļķi tiek pieņemti, līdz ar to atkrīt pārvadāšana un pārkraušana,” skaidro Finanšu un attīstības vadītājs. 

 

 

Ieguldīs pusmiljonu eiro

 

Erte Grupa energoefektivitātei un atjaunojamo energoresursu projektu ieviešanā ieguldīs aptuveni pusmiljonu eiro, kas aizdevuma veidā saņemti no ALTUM. Kā šī finansējuma priekšrocības A.Šepte izceļ  gan faktu, ka aizdevumam nav nepieciešams nodrošinājums, izņemot projektā iegādātās iekārtas, gan to, ka finansējums pieejams 85% apmērā no kopējām projekta izmaksām un pamatsummas atmaksa sākas no desmitā mēneša, kopš piešķirts aizdevums vai otrā mēneša kopš uzstādīta tehnoloģiskā līnija. Tāpat arī uzņēmējs akcentē raito finansējuma piešķiršanu un rēķinu apmaksu un faktu, ka nav  soda procentu  par aizdevuma pirmstermiņa dzēšanu jebkurā brīdī.

 

 

Kas ir Erte Grupa?

 

Kokmateriālu ražošanas uzņēmums un viens no lielākajiem koka palešu materiālu ražotājiem Baltijas valstīs. Katru gadu ražošanas apjoms palielinās, un tas nodrošina uzņēmumam stabilu pozīciju kokmateriālu tirgū. Šobrīd ražotne spēj pārstrādāt vairāk nekā 100 000 kubikmetru (m3) apaļkoka gadā pirmās un otrās klases kokmateriālos. Koka palešu ražotne izstrādā vairāk nekā 400 000 koka palešu gadā. Produkcija tiek piegādāta uz vairāk nekā 25 valstīm Eiropas, Āfrikas, Tuvo Austrumu un Āzijas tirgos.

Foto galerija

Saistītie raksti