Altum-Aktualitātes-Uzņēmums “Squalio” ar ALTUM atbalstu piesaista astoņus miljonus eiro globālai ekspansijai

Uzņēmums “Squalio” ar ALTUM atbalstu piesaista astoņus miljonus eiro globālai ekspansijai

ALTUM

09. May, 2017

IT risinājumu un pakalpojumu uzņēmums “Squalio” ir piesaistījis bankas Citadele finansējumu astoņu miljonu eiro apmērā ar ALTUM garantiju trīs miljonu eiro apmērā. Uzņēmums plāno izvērst savu darbību Eiropā un Vidējos Austrumos, kā arī attīstīt jaunus pakalpojumus un produktu līnijas.

 

Daļa finansējuma tiks ieguldīta, lai “Squalio” attīstītu jau esošās deviņas filiāles Eiropas un Vidējo Austrumu valstīs. Bankas piešķirtie finanšu līdzekļi tiks ieguldīti uzņēmuma mākoņpakalpojumu risinājumu, licencēšanas pārvaldības kompetenču centru attīstībā, IT platformu nodrošināšanā un citos IT pakalpojumos, kas ir būtiski jaunu piedāvājumu izstrādāšanai un ieviešanai tirgū. Daļa no piesaistītā finansējuma uzņēmumam nepieciešama apgrozāmajiem līdzekļiem, kas tiks novirzīti dažādu projektu īstenošanai.

 

Sandis Kolomenskis, “Squalio Group” valdes loceklis:

 

“IT pakalpojumi ir viennozīmīgi viens no Latvijas perspektīvākajiem eksporta resursiem, kuru mēs mērķtiecīgi virzām gan uz Eiropas, gan arī Vidējo Austrumu valstīm. Saņemtie finanšu līdzekļi tiks novirzīti automatizēto mehānismu pilnveidošanai, izmantojot viedos mākslīgā intelekta rīkus, kas klientiem sniegs papildus pievienoto vērtību. Pārredzamā nākotnē mēs nostiprināsim Latvijas IT saknes jau esošajos ārvalstu tirgos, kā arī fokusēsimies uz jauniem.”

 

Inese Zīle, ALTUM valdes locekle:

 

“ALTUM un bankas Citadele sadarbība “Squalio” finansēšanā ir lielisks piemērs tam, kā strādā valsts atbalsta instrumenti, papildinot privātā sektora finansētājus. Mūsu garantija bankai sniedz drošības sajūtu, investējot apjomīgus līdzekļus straujas izaugsmes projektā, savukārt uzņēmumam tā ļauj arī bez pietiekama nodrošinājuma saņemt bankā līdzekļus nepieciešamajā apjomā, kas bez garantijas nebūtu iespējams. Uzņēmumam “Squalio” esam piešķīruši garantiju 3 miljonu eiro apmērā, kas ir pirmā šāda apjoma garantija, un tā piešķirta investīciju un apgrozāmo līdzekļu aizdevumiem. Kopumā šogad kredītu garantijām ALTUM ir paredzēti vairāk nekā 150 miljoni eiro, kas veicinās vēl lielāka apjoma finansējuma ieplūšanu uzņēmējdarbībā.”

 

Sanita Bajāre, Citadele Uzņēmumu apkalpošanas direkcijas vadītāja:

 

“IT nozare ir viena no straujāk augošajām nozarēm Latvijas ekonomikā ar lielu eksporta un izaugsmes potenciālu. 2016. gadā Latvijā IT nozares eksporta pieaugums bija 30,1%, kamēr kopējā valsts ekonomikas izaugsme – 2%. IT eksporta “smagsvars” ir būtisks pienesums valsts ekonomikai. Pateicoties bankas aizdevumam, kuram piesaistīta ALTUM garantija, “Squalio” veiksmīgi var izmantot pasaules mērogā lielo pieprasījumu pēc IT produktiem. Līdz ar to novēlam uzņēmumam īstenot attīstības ambīcijas globālā līmenī.”

Saistītie raksti