Altum-Aktualitātes-Valsts atbalstu mājokļa iegādei izmantojušas jau 5000 ģimenes ar bērniem

Valsts atbalstu mājokļa iegādei izmantojušas jau 5000 ģimenes ar bērniem

ALTUM

11. Apr, 2017

Attīstības finanšu institūcija ALTUM mājokļu galvojumu programmā ģimenēm ar bērniem piešķīrusi jau 5000 galvojumus. Pieci tūkstošais galvojums piešķirts pirmdien, 10.aprīlī, SEB bankas aizdevumam ģimenei ar diviem bērniem mājokļa iegādei Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā.

 

Kopējā programmas darbības laikā, kopš 2015.gada, ALTUM piešķirto galvojumu summa ir 33,3 miljoni eiro, savukārt hipotekāro aizdevumu summa, kas izsniegta ar valsts galvojumiem, sasniegusi 294 miljonus eiro.

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“Programma būtiski veicinājusi mājokļu pieejamību ģimenēm ar bērniem, turklāt tai ir izteikti pozitīva ietekme uz kopējo kreditēšanas situāciju valstī. Arī pats programmas darbības mehānisms ir ērts ģimenēm, jo valsts atbalstu tās faktiski var saņemt dažu dienu laikā savā bankā. Balstoties programmas darbības pieredzē, rosinām sākt arī diskusiju par finanšu sektora attīstības plānā ietverto ieceri paplašināt programmu, lai atbalstu varētu saņemt ne tikai ģimenes ar bērniem, bet arī jaunie speciālisti.”

 

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens:

 

“Mājokļu galvojumu programmas turpināšana ir Ekonomikas ministrijas viena no prioritātēm. Esmu gandarīts par valdības spēju rast finansējumu programmas turpināšanai šogad. Taču, lai ik gadu neatkārtotos diskusija par mājokļu galvojumu atbalsta programmas turpināšanu vai neturpināšanu, nepieciešams rast risinājumu, kā pastāvīgi nodrošināt nepieciešamo finansējumu programmas turpināšanai. Ieņēmumiem no ārzemnieku uzturēšanās atļauju izsniegšanas ir tendence samazināties, tāpēc esam lūguši valsts budžetā paredzēt finansējumu šim mērķim. Esam aprēķinājuši, ka programmas turpināšanai turpmākajos gados ik gadu kopumā nepieciešami 7 – 8 miljoni eiro, kas ļautu sniegt atbalstu 4 – 5 tūkstošiem ģimenēm ik gadu.”

 

Ģimenēs, kuras izmantojušas valsts galvojumu mājokļa iegādei, šobrīd kopumā ir 7247 bērni. No galvojumu kopējā skaita 6% jeb 318 galvojumi ir piešķirti mājokļa iegādei ģimenēm ar trīs vai vairāk bērniem, 32% jeb 1598 galvojumi – ģimenēm ar diviem bērniem, savukārt lielākā daļa – 62% no visiem galvojumiem jeb 3084 galvojumi piešķirti ģimenēm ar vienu bērnu. Vidējais piešķirtā galvojuma apjoms ir 6600 eiro.

 

Valsts atbalsta programmas piedāvātos valsts galvojumus izmanto klienti visā Latvijā. 67% jeb 3361 galvojumu piešķirti aizdevumiem Rīgā un Pierīgā, Vidzemē 14% jeb 711 galvojumi, Kurzemē 9% jeb 442 galvojumi, 7% jeb 354 galvojumi piešķirti Zemgalē, savukārt Latgalē – 3% no kopējā skaita jeb 132 galvojumi.

Saistītie raksti