Altum-Aktualitātes-Aicinām uz ALTUM gadatirgu biznesa uzsācējiem

Aicinām uz ALTUM gadatirgu biznesa uzsācējiem

ALTUM

01. Jun, 2016

ALTUM un Ekonomikas ministrija aicina jaunos uzņēmējus 10. jūnijā apmeklēt gada vērienīgāko notikumu – “Atbalsta gadatirgu biznesa uzsācējiem”.

 

Tajā vienuviet varēs uzzināt pašu svarīgāko biznesa uzsācējiem par finansējuma saņemšanas iespējām, piemēram, valsts atbalsta programmu aizdevumiem, riska kapitāla fondiem, biznesa eņģeļiem, un dažādiem citiem atbalsta mehānismiem – inkubatoriem, mentoriem, pašvaldību piedāvāto atbalstu u.c. Dalība pasākumā bez maksas un, ņemot vērā, ka dalībnieku skaits ir ierobežots, pieteikšanās pasākumam ir noslēgusies. Pasākumu aicinām vērot tiešraidē Ekonomikas ministrijas mājaslapā. 

 

Pasākums notiks 10.jūnijā no plkst.10:00 – 15:00, “Koka Rīgā”, Krāsotāju ielā 12.

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“Sākot jaunu biznesu, uzņēmējiem visbiežāk pietrūkst finansējuma vai informācijas par iespējām to iegūt. Tāpēc ALTUM kopā ar Ekonomikas ministriju jau otro gadu rīko plašu informatīvo pasākumu biznesa uzsācējiem. Tā ir iespēja vismaz reizi gadā vienuviet uzzināt koncentrētus piedāvājumus visdažādākajiem atbalsta mehānismiem, ko sniedz ne tikai valsts, bet arī pašvaldības, bankas un dažādas nevalstiskās organizācijas, kā arī noskaidrot, pie kā meklēt atbalstu – finansējumu, zināšanas, bezmaksas telpas vai vienkārši citu uzņēmēju pieredzē balstītu padomu.“

 

Pasākumā ar lekcijām un informatīvajiem stendiem piedalīsies vairāk nekā 15 organizācijas, kas stāstīs par savām piedāvātajām atbalsta iespējām un pat bezmaksas risinājumiem. Piemēram, par iespējām izmantot telpas un citus biroja resursus varēs uzzināt pie biznesa inkubatoriem, par bezmaksas uzņēmējdarbības lekcijām un īpašajiem starta komplektiem jaunajiem uzņēmējiem pie bankām, bet par citiem labvēlīgiem nosacījumiem biznesa uzsākšanai pie atsevišķām pašvaldībām.Pasākumā piedalīsies: Ekonomikas ministrija, LIAA, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Latvijas startup platforma “Labs of Latvia”, VARAM, bankas, riska kapitāla fondi, biznesa eņģeli un citi. Savukārt ar pieredzes un iedvesmas stāstiem dalīsies mūzikas menedžere Guna Zučika, uzņēma “Delisnack” vadītājs Jānis Kļaviņš, uzņēmuma “Naco Technologies” vadītājs Aleksandrs Parfinovičs un citi uzņēmēji.

 

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens:

 

“Ekonomikas ministrija strādā pie virknes finanšu instrumentu atbalsta programmu, kurām šajā ES fondu plānošanas periodā atvēlēts finansējums 126 miljoni eiro. Šonedēļ Ministru kabinets atbalstīja programmu mikroaizdevumiem un starta aizdevumiem, kā arī pagarināja garantiju programmu. Vienlaikus strādājam arī pie iesācējuzņēmumu jeb start-up eko sistēmas veidošanas, paredzot tiem īpašu likumisko regulējumu un nodokļu režīmu. Jebkurš atbalsts biznesa uzsācējiem – gan finansiāls, gan tīklošanos veicinošs – ir būtisks un izmantojams.”

Saistītie raksti