Altum-Aktualitātes-Aizdevuma saņemšanai komercbankā uzņēmumi varēs piesaistīt ALTUM garantiju līdz pat 3 miljoniem eiro

Aizdevuma saņemšanai komercbankā uzņēmumi varēs piesaistīt ALTUM garantiju līdz pat 3 miljoniem eiro

ALTUM

14. Feb, 2017

Ministru kabinets 14.februārī apstiprinājis  grozījumus  kredītu garantiju atbalsta programmā, būtiski palielinot uzņēmumiem pieejamo ALTUM kredīta garantijas summu – tā palielināta līdz 3 milj. eiro līdzšinējo 1,5 milj. eiro vietā.

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“Šī uzņēmumiem ir vēl viena atspēriena iespēja.  Aizvadītajā gadā esam izsnieguši garantijas vairāk nekā 25 miljonu eiro apmērā, kas palīdzējušas audzēt biznesu vairāk nekā 100 uzņēmumiem, tai skaitā labi zināmajiem “Madara Cosmetics”, graudaugu pārslu ražotājam MILZU!, zobārstniecības klīnikai “Adenta” un citiem. Šogad kredītu garantijām ALTUM ir paredzēti vairāk nekā 150 miljoni eiro, kas veicinās vēl lielāka apjoma finansējuma ieplūšanu uzņēmējdarbībā. Uzņēmēji atzīst, ka valsts garantija naudas piesaisti no komercbankas padara vienkāršāku un ļauj palielināt biznesu arī tad, ja uzņēmumam nav pietiekama nodrošinājuma, lai saņemtu bankas aizdevumu vai saņemtu to nepieciešamajā apjomā.”

 

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka:

 

“Ekonomikas ministrija rosināja izmaiņas kredītu garantiju atbalsta programmā, lai veicinātu lielāka apjoma projektu kreditēšanu, kā arī finansējuma pieejamību uzņēmējdarbībai kopumā. Līdz ar ES fondu investīciju projektu pieaugumu šogad kredītu garantijas būs nozīmīgs instruments, lai uzņēmumi piesaistītu sev nepieciešamos kredītresursus uzņēmējdarbības tālākai attīstībai.”


Līdz ar grozījumiem programmā precizēts arī atbalstāmo nozaru saraksts, kā arī noteikts, ka ALTUM sniegto garantiju turpmāk varēs apvienot ar citu ALTUM sniegto valsts atbalstu, izņemot aizdevumu programmām. Tas dos iespēju izsniegt garantijas tādiem projektiem, kurus papildus komercbankas aizdevumam finansē arī, piemēram, riska kapitāla fonds vai kas saņem biznesa inkubatora atbalstu.

Informācija pargrozījumiem Ministru kabineta 2010. gada 26. oktobra noteikumos Nr.997„Noteikumi par garantijām komersantu un atbilstošu lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību konkurētspējas uzlabošanai” Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

Saistītie raksti