Altum-Aktualitātes-Akselerācijas fonda pārvaldnieks “Overkill Ventures” 3 gadu laikā veiks investīcijas 50 start-up uzņēmumos

Akselerācijas fonda pārvaldnieks “Overkill Ventures” 3 gadu laikā veiks investīcijas 50 start-up uzņēmumos

ALTUM

15. Jan, 2018

12.janvārī parakstīts līgums starp ALTUM un riska kapitāla fondu pārvaldnieku “Overkill Ventures”, kas sadarbībā ar stratēģiskajiem partneriem Lattelecom un Accelerace 3 gadu laikā plānot veikt investīcijas 50 start-up jeb jaunuzņēmumos.

 

Līgumā parakstīšanā piedalījās Altum valdes loceklis Juris Vaskāns, Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis un “Overkill Ventures” fonda vadības komanda, kuras sastāvā ir Pēteris Marculāns un Dmitrijs Saikovskis, kā arī Accelerace vadošais partneris David Ventzel,  kuriem ir plaša pieredze uzņēmumu attīstīšanā, akcelerācijas programmu vadībā, investīciju veikšanā un realizēšanā.

 

Juris Vaskāns, Altum valdes loceklis, riska kapitāla virziena vadītājs:

 

“Esam priecīgi šodien slēgt līgumu ar akcelerācijas fonda pārvaldnieku Overkill Ventures – profesionāļu komandu ar lielu pieredzi, augstiem mērķiem un profesionāliem stratēģiskajiem partneriem. Overkill Ventures ir viens no trīs akcelerācijas fondu pārvaldniekiem, kas veiks ieguldījumus inovatīvos un agrīnas attīstības stadijas jaunuzņēmumos ar lielu izaugsmes potenciālu, sniedzot nepieciešamo paātrinājumu ideju veiksmīgai komercializēšanai. Altum šim mērķim ir paredzēti 15 miljonus eiro no Eiropas fondu līdzekļiem. Aicinu ideju autorus aktīvi strādāt pie ideju izstrādes un gatavoties to prezentēšanai akcelerācijas fondiem.”

 

Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs:

 

“Sadarbības līguma parakstīšana un projekta uzsākšana ir apliecinājums ne tikai fonda vadības komandas pārstāvju profesionalitātei, bet arī nozīmīgajam ieguldījumam, ko startup vides attīstībā Lattelecom ir veicis līdz šim, izveidojot pirmo B2B akseleratoru Latvijā un aktīvi atbalstot startup ekosistēmas projektus. Esam gatavi investēt savas zināšanas, pieredzi un tehnoloģijas jaunu talantu piesaistē un inovatīvu ideju attīstībā arī turpmāk, nojaucot ierastās barjeras un dodot iespēju jaunuzņēmumiem potenciāli kļūt par Lattelecom sadarbības partneri.”

 

Pēteris Marculāns, Overkill Ventures partneris:

 

“Trīs gadu laikā akselerācijas fonda mērķis ir ieguldīt pirmsēklas investīcijas līdz pat 50 jaunuzņēmumos 40 tūkstošu eiro apmērā un 10-15 uzņēmumos plānojam veikt tālākas investīcijas apjomā līdz 250 tūkstošiem eiro. Fonda prioritārais investīciju virziens būs viedā darba vieta, kas sevī ietver tādu jaunu tehnoloģiju kā mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās, lietu interneta, blokķēdes, paplašinātās un virtuālās realitātes, kā arī citu tehnoloģiju pielietojumu darba un biznesa efektivitātes veicināšanai dažādās darba vidēs un industrijās. Pirmo akcelerācijas programmu plānojam uzsākt jau 2018. gada vasarā.”

Akselerācijas programmas ietvaros jaunuzņēmumus konsultēs pieredzējuši uzņēmēji, investori un industrijas eksperti, kā arī ar tiem strādās fonda mentoru komanda, palīdzot ar biznesa attīstību un investoru piesaisti. Papildus pienesumu nodrošinās fonda stratēģiskie partneri – Lattelecom un Accelerace, kā arī plašs mentoru loks no Eiropas un ASV. Programmas dalībniekiem būs arī iespēja strādāt modernās telpās –  Lattelecom viedajā birojā “Mettropole”, kurā darba vide ir īpaši pielāgota inovatīvu un radošu ideju attīstīšanai un sadarbības veicināšanai.

Jau šobrīd uzņēmumi var pretendēt uz finansējumu, piesakoties šeit.

Saistītie raksti