Altum-Aktualitātes-ALTUM apstiprina pirmo daudzdzīvokļu māju energoefektivātes programmas projektu

ALTUM apstiprina pirmo daudzdzīvokļu māju energoefektivātes programmas projektu

ALTUM

30. Sep, 2016

Attīstības finanšu institūcija ALTUM šodien, 30.septembrī, apstiprinājusi pirmo projektu valsts atbalsta saņemšanai jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivātes  paaugstināšanas programmā.

 

Pirmais projekts apstiprināts dzīvojamajam namam ar 70 dzīvokļiem Liepājā, Vītolu ielā, un iedzīvotāju pilnvarotais projekta īstenotājs ir SIA “Namu serviss APSE”.

 

Ingus Salmiņš, ALTUM Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs:

 

“Lai apstiprinātu projektu, ALTUM kompetences centrs izvērtēja projekta tehnisko dokumentāciju un pārliecinājās, ka projektā norādītie energoefektivitātes pasākumi nodrošinās plānoto siltumenerģijas ietaupījumu un patēriņu nākotnē.  Konkrētajā gadījumā secinājām, ka pēc kvalitatīvas renovācijas darbu pabeigšanas nams Vītolu ielā varētu ietaupīt līdz pat 69,54 kWh/m2 gadā. Līdz ar projekta apstiprināšanu mājas iedzīvotāji varēs saņemt ALTUM grantu 50% apmērā no energoefektivitātes darbu izmaksām, vai 35% apmērā, ja komercbanka atteiktu finansējumu un projekta finansētājs būtu ALTUM. Nākamie veicamie soļi ir piegādātāju (būvnieks, būvuzraugs un citus piegādātājus, ja tādi nepieciešami) atlase iepirkumā, lai apzinātu precīzi veicamos pasākumus un to izmaksas. Kā arī vēršanās pie savas komercbankas pēc līdzfinansējuma projekta realizācijai.”

Saistītie raksti