Altum-Aktualitātes-ALTUM iesaistījusies Trīs jūru iniciatīvas investīciju attīstības fondā

ALTUM iesaistījusies Trīs jūru iniciatīvas investīciju attīstības fondā

ALTUM

16. Sep, 2020

Attīstības finanšu institūcija ALTUM šā gada 16.septembrī pievienojusies Trīs jūru iniciatīvas investīciju fondam, kas ir  jauns finanšu instruments infrastruktūras projektu atbalstam transporta, enerģētikas un digitalizācijas nozarēs Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā. Starp ALTUM un fonda investīciju pārvaldnieku “Amber Infrastructure” parakstīts līgums, saskaņā ar kuru ALTUM investīcijas fondā plānotas līdz 20 miljonu eiro apmērā.

 

ALTUM iesaisti Trīs jūru iniciatīvas investīciju fondā šā gada 7.maijā atbalstīja Ministru kabinets.

 

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“Šā gada sākumā Rīgā notiekošajā Trīs jūru fonda iepazīšanās konferencē redzējām Latvijas uzņēmumu interesi par fonda piedāvātajām iespējām, un jau konferences laikā notika vairākas uzņēmumu un fonda vadības divpusējās tikšanās par iespējamu Latvijas infrastruktūras projektu finansēšanu. Liela mēroga Latvijas projekti, tāpat kā projekti citās reģiona valstīs, aicināti pretendēt uz fonda līdzekļiem, kas papildina esošās finansējuma iespējas. ALTUM pieredze ļauj iesaistīties projektu sākotnējā novērtēšanā, lai tos tālāk nodotu pasaules līmeņa investīciju fonda „Amber Infrastructure” rīcībā.”

 

Trīs jūru valstu investīciju fonds ir kopīga 12 Baltijas, Melnās un Adrijas jūras valstu iniciatīva ar mērķi veicināt  infrastruktūras projektu finansēšanu un attīstību. Fonda resursi nāks no Trīs jūru valstu institūcijām un citiem investoriem visā pasaulē. Sagaidāms, ka Trīs jūru iniciatīvas investīciju fonda kopējais apjoms būs līdz pat pieciem miljardiem eiro. Fonda kapitāla līdzšinējais apjoms jau sasniedz 500 miljonus eiro. Vienlaikus ar ALTUM fondam ir pievienojusies arī Igaunija, apliecinot gatavību veikt ieguldījumu fondā 20 miljonus eiro.

 

Papildu informāciju par iniciatīvu var atrast tiešsaistē www.3siif.eu. Informācija par “Amber Infrastructure” atrodama šeit: www.amberinfrastructure.com

Saistītie raksti