Altum-Aktualitātes-ALTUM izsniegs paralēlos aizdevumus

ALTUM izsniegs paralēlos aizdevumus

ALTUM

15. Jul, 2016

Attīstības finanšu institūcija ALTUM komersantiem un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām izsniegs paralēlos aizdevumus, turpinot līdzšinējo mezanīnu aizdevumu programmu. Paralēlie aizdevumi tiks piešķirti kopā ar kredītiestādes aizdevumu.

 

Programmas noteikumus Ministru kabinets apstiprinājis sēdē 15.jūlijā. Paralēlajos aizdevumos izsniedzamā finansējuma apmērs ir 30 miljoni eiro.

 

ALTUM valdes locekle Inese Zīle:

 

“Analizējot finanšu pieejamību tirgū esam secinājuši, ka nereti dzīvotspējīgiem projektiem finansējuma saņemšanai komercbankā trūkst līdzfinansējuma. Tieši šādiem uzņēmumiem paredzēts paralēlā aizdevuma instruments. Tas darbojas kā papildu aizdevums un kalpo par klienta līdzfinansējumu bankas aizdevumam, turklāt ALTUM aizdevumam nav nepieciešama papildu ķīla. Sadarbībā ar komercbankām plānojam arī klientam ērtu paralēlā aizdevuma izvērtēšanas procesu, paredzot, ka ALTUM tajā iesaistījies jau sākuma stadijā, lai palīdzētu rast labāko risinājumu projekta finansēšanai.”

 

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens:

 

“Šī ir vēl viena atbalsta programma, kādā veidā valsts iegulda Latvijas uzņēmumu konkurētspējas stiprināšanā. ES struktūrfondu kvalitatīva apguve ir būtisks priekšnoteikums uzņēmējdarbības vitālai attīstībai – inovāciju ieviešanai, jaunu produktu radīšanai, eksportspējas sekmēšanai. Šajā fondu plānošanas periodā būtisks investīciju apjoms atvēlēts tieši finanšu pieejamībai – kopā 126 miljoni eiro – tas gudri jāizmanto kopējai tautsaimniecības produktivitātes vairošanai.”

 

Paralēlā aizdevuma apjoms ir no  50 tūkstošiem līdz 5 miljoniem eiro. Tā īpatsvars no ieguldījuma projekta attiecināmajām izmaksām ir paredzēts apmērā no 35-45 % atkarībā no saimnieciskā darbības veicēja statusa un aizdevuma apmēra. Paralēlais aizdevums tiks izsniegts vienlaikus ar komercbanku finansējumu gadījumos, kad darījums ir ar augstāka riska pakāpi.

 

Plānots, ka programmas ietvaros atbalstu saņems vismaz 50 uzņēmumi.Paralēlo aizdevumu atmaksas termiņš ir līdz 10 gadiem, vai pat 15 gadiem gadījumos, kad finansētais investīciju projekts ir nekustamā īpašuma iegādes, būvniecības vai rekonstrukcijas jomā. Turklāt, lai sekmētu saimnieciskās darbības veicēja attīstību un neapgrūtinātu tā naudas plūsmu, ir paredzētas iespējas paralēlā aizdevuma pamatsummas atmaksai noteikt atlikto termiņu, kas varēs pārsniegt kredītiestādes piešķirtā finansējuma atmaksas atlikto termiņu, bet ne vairāk par 12 mēnešiem.

Saistītie raksti