Altum-Aktualitātes-ALTUM klientu konsultēšanu par energoefektivitātes programmas atbalstu sāks aprīlī; visā Latvijā notiks informatīvi semināri.

ALTUM klientu konsultēšanu par energoefektivitātes programmas atbalstu sāks aprīlī; visā Latvijā notiks informatīvi semināri.

ALTUM

15. Mar, 2016

Klientu konsultēšanu par Daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes programmas nosacījumiem, atbalsta saņemšanas iespējam un dokumentu sagatavošanu Attīstības finanšu institūciju ALTUM sāks šā gada aprīlī. Konsultācijas klienti varēs saņemt ALTUM reģionālajos centros visā Latvijā un tās būs bez maksas.

 

ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš: 

 

“Ēku energoefektivitātes programma ir aktuāla un gaidīta, un esam gandarīti, ka līdz ar programmas noteikumu apstiprināšanu sadarbībā ar atbildīgajām institūcijām varam veikt nepieciešamo juridisko dokumentu izstrādi un saskaņošanu, kā arī sadarbības līgumu slēgšanu, kā to nosaka Struktūrfondu vadības likums. Šos apjomīgos darbus kopā ar visām iesaistītajām pusēm vēlamies paveikt ātrākajā iespējamajā termiņā. Prognozējam, ka pieteikumus aizdevuma, granta un garantijas saņemšanai varēsim sākt pieņemt provizoriski jūlijā. Savukārt klientu konsultēšanu ALTUM sāks 18.aprīlī, lai klienti varētu veikt nepieciešamos gatavošanās darbus pieteikumu iesniegšanai, tai skaitā gatavot ēkas energoauditu, organizēt iedzīvotāju kopsapulces un izvēlēties pilnvaroto pārstāvi, kas iedzīvotāju vārdā organizēs energoefektivitātes pasākumus.

 

Mūsu skatījumā, būtiskākais šajā programmā ir nodrošināt, lai iedzīvotāju ieguvumi no ēkas siltināšanas būtu lielāki par projektā ieguldītajiem resursiem, lai valsts atbalsts mājokļu energoefektivitātes paaugstināšanai nodrošinātu iespējami lielāko energoekonomiju. Tāpēc programma fokusējas uz atbalstāmo projektu ekonomisko pamatojumu, lai valsts atbalsts efektīvi nonāk tieši līdz iedzīvotājiem. Šī ir vēl viena valsts atbalsta programma, kurā cieši sadarbosimies ar mūsu partneriem komercbankām.”

 

Konsultācijas par tehniskiem ar ēku energoefektivitāti saistītiem jautājumiem sniegs ALTUM energoefektivitātes Kompetences centrs, par citiem programmas jautājumiem konsultēs arī ALTUM reģionālie centri. 

 

Informatīvie pasākumi

 

Šā gada aprīlī Rīgā notiks ALTUM un Ekonomikas ministrijas rīkota programmas uzsākšanas konference, kurā tiks sniegta informācija par programmas iespējām un nosacījumiem. Konference tiks raidīta arī tiešraidē internetā.

 

Lai par programmas iespējām un nosacījumiem informētu iespējami plašu interesentu loku, reģionos notiks informatīvie semināri 13 Latvijas pilsētās, uz kuriem īpaši būs aicināti iedzīvotāju pilnvarotie pārstāvji jeb juridiskās personas, kuras dzīvokļu īpašnieki pilnvarojuši dzīvokļu īpašnieku vārdā īstenot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, kā arī slēgt līgumus un ar tiem saistītos darījuma dokumentus par aizdevumu, garantiju un grantu saņemšanu.

 

Semināri un programmas uzsākšanas konference tiks izziņoti atsevišķi.

Saistītie raksti