Altum-Aktualitātes-ALTUM kredītu garantijas varēs saņemt plašāks uzņēmumu loks

ALTUM kredītu garantijas varēs saņemt plašāks uzņēmumu loks

ALTUM

24. Apr, 2018

Ministru kabinets 24.aprīlī apstiprināja izmaiņās ES fondu atbalsta programmā, palielininot kredītu garantijām paredzētā finansējuma apmēru un paplašinot uzņēmumu loku, kas turpmāk varēs saņemt ALTUM garantijas.

Garantijas piesaistīšana palīdz komersantiem piesaistīt finansējumu komercbankās, ka ar esošo nodrošinājumu nepietiek bankas aizdevuma saņemšanai vai tā piesaistei nepieciešamajā apjomā, īpaši MVU segmentā. Garantijas var saņemt saimnieciskās darbības veicēji, kas ir komersanti un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības.

Ņemot vērā komersantu lielo interesi par garantiju saņemšanu kopējais finansējums tiek palielināts par 24,3 miljoniem eiro, t.sk.:

  • garantijām maziem un vidējiem komersantiem piešķirts papildu finansējums 22,8 miljoni eiro;
  • garantijām lielajiem komersantiem piešķirts papildu finansējums 1,5 miljoni eiro.

 

Tāpat valdība nolēma paplašināt potenciālo atbalsta saņēmēju loku – turpmāk garantijas varēs saņemt arī transportlīdzekļu, individuālās lietošanas priekšmetu, sadzīves aparatūras un sadzīves iekārtu iznomāšanas uzņēmumi, elektroenerģijas ražošanas un siltumapgādes uzņēmumi, kā arī komersanti nekustamā īpašuma attīstīšanai ar mērķi nodot to viesu izmitināšanas un apkalpošanas operatoram.

2017. gadā Altum atbalsta programmu ietvaros uzņēmējdarbības veicināšanai kopumā izsniedza 123,1 miljonu eiro, atbalstot vairāk nekā 4600  uzņēmējdarbības projektus. Pērn ALTUM īpaši kāpināja darbību kredītu garantiju piešķiršanas jomā, kur, salīdzinot ar 2016. gadu, no jauna piešķirto garantiju apjoms ir pieaudzis par 62%.

 

Pēdējā gada laikā garantijas visvairāk sniegtas komersantiem, kas darbojas būvniecības nozarē (27%), otrajā vietā ir apstrādes rūpniecība (24%), trešajā vietā atstājot vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību, arī automobiļu un motociklu remonts (23%). No garantiju veidiem joprojām vispieprasītākās ir garantijas apgrozāmiem līdzekļiem (36%), savukārt tālu neatpaliek garantijas investīciju aizdevumiem (30%) un banku garantijas (27%).Detalizēti ar grozījumiem Ministru kabineta 2010. gada 26. oktobra noteikumos Nr.997„Noteikumi par garantijām komersantu un atbilstošu lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību konkurētspējas uzlabošanai” var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.

Saistītie raksti