Altum-Aktualitātes-ALTUM krīzes ietekmētajiem uzņēmumiem darbības nodrošināšanai piedāvās apgrozāmo līdzekļu aizdevumus

ALTUM krīzes ietekmētajiem uzņēmumiem darbības nodrošināšanai piedāvās apgrozāmo līdzekļu aizdevumus

ALTUM

19. Mar, 2020

Uzņēmumiem, kuriem Covid-19 izplatības ietekmes dēļ būtiski mazinājies darbības apjoms un nepieciešami papildu resursi darbības uzturēšanai, ALTUM piedāvās apgrozāmo līdzekļu aizdevumus

 

Jaunās atbalsta programmas noteikumus, kurus izstrādāja Ekonomikas ministrija un ALTUM, ceturtdien, 19.martā, apstiprināja Ministru kabineta sēdē. Aizdevumu programma sāks darboties pēc Eiropas Komisijas saskaņojuma saņemšanas – orientējoši līdz marta beigām.

Finansējums ar samazinātām nodrošinājuma prasībām būs pieejams uzņēmumiem, kuriem šā brīža krīzes apstākļos mazinājušies ikdienas darbības nodrošināšanai nepieciešamie līdzekļi un nav pieejami. ALTUM aizdevumos uzņēmējiem plāno piešķirt kopumā līdz 200 miljoniem eiro.

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

“Vīrusa izplatības ietekmē daudzu uzņēmumu un to darbinieku ekonomiskā situācija īsā un vidējā termiņā var būtiski pasliktināties. Tas savukārt var radīt arī ilgtermiņa sekas, apdraudot parastos apstākļos dzīvotspējīgu uzņēmumus. Tāpēc šādiem dzīvotspējīgiem uzņēmumiem, kuriem šobrīd, krīzes situācijā, finansējums nav pieejams, kopā ar Ekonomikas ministriju esam izstrādājuši risinājumus, kas palīdzēs pārdzīvot krīzes laiku un atgriezties pie ierastiem darbības apjomiem pēc tam, kad situācija ar vīrusa izplatību Latvijā un pasaulē būs normalizējusies. Par apgrozāmo līdzekļu aizdevumu aicinu interesēties, zvanot uz ALTUM, savukārt par otru risinājumu – ALTUM garantiju bankas kredīta brīvdienām, aicinu savlaicīgi vērsties pie savas bankas. ”

Aizdevumiem pieejami visu nozaru uzņēmumiem,  izņemot valsts atbalstam ierobežotās nozares, piemēram, azartspēles, finanšu starpniecība, ieroču, tabakas, alkohola tirdzniecība u.c.

Svarīgākais par ALTUM aizdevumu apgrozāmajiem līdzekļiem:

  • Aizdevumu piešķirs, ja uzņēmums ir ekonomiski dzīvotspējīgs, kā arī uzņēmums var pierādīt, ka  atbalsts ir nepieciešams Covid-19 ietekmes dēļ un ka papildu finansējums palīdzēs atgūties un sekmīgi turpināt saimniecisko darbību, pārvarot Covid-19 ietekmes rezultātā finanšu rādītāju kritumu.
  • Finansējums MVU, kā arī lielajiem komersantiem, tai skaitā arī  lauksaimniecības un zivsaimniecības nozarēs.
  • Aizdevuma summa ir līdz 1 miljonam eiro, bet ne vairāk kā divkāršs uzņēmuma izmaksātais kopējais atalgojuma apjoms (t.sk sociālās iemaksas) 2019.gadā vai pamatots nepieciešamais likviditātes apjoms darbības nodrošināšanai turpmākiem 18 mēnešiem MVU vai 12 mēnešiem lielajam saimnieciskās darbības veicējam.
  • Aizdevuma termiņš līdz 3 gadiem, aizdevuma atmaksas uzsākšanu var atlikt līdz 12 mēnešiem.
  • Aizdevumam ir būtiski samazinātas nodrošinājuma prasības, ņemot vērā uzņēmuma aktīvus, kā arī samazināta % likme.
  • Aizdevumi tiks izsniegti līdz 2020.gada 31.decembrim.


Pieteikumus valsts atbalsta programmu finansējuma saņemšanai un nepieciešamos dokumentus klienti var iesniegt tikai elektroniski portālā mans.altum.lv. Konsultācijas pieejamas pa tālruni ierastajos klientu apkalpošanas laikos.

Saistītie raksti