Altum-Aktualitātes-ALTUM piešķīrusi tūkstošo valsts galvojumu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

ALTUM piešķīrusi tūkstošo valsts galvojumu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

ALTUM

17. Nov, 2015

Attīstības finanšu institūcija Altum mājokļu galvojumu programmā ģimenēm ar bērniem piešķīrusi tūkstoš galvojumus. Tūkstošais galvojums piešķirts 16.novembrī aizdevumam ģimenei ar diviem bērniem mājokļa iegādei Jelgavā. Kopējā piešķirto galvojumu summa ir 6,2 miljoni eiro.

 

Ģimenēs, kuras izmantojušas valsts galvojumu mājokļa iegādei, šobrīd kopumā 1r 1498 bērni. No galvojumu kopējā skaita 8% jeb 84 galvojumi ir piešķirti mājokļa iegādei ģimenēm ar trīs vai vairāk bērniem, 33% jeb 326 galvojumi – ģimenēm ar diviem bērniem, savukārt lielākā daļa – 59% no visiem galvojumiem jeb 590 galvojumi piešķirti ģimenēm ar vienu bērnu. Vidējais piešķirtā galvojuma apjoms ir 6200 eiro.

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš: Programmas īstenošanas temps apliecina, ka valsts atbalsta programma ir nozīmīgs atspaids ģimenēm ar bērniem, kurām ir pastāvīgi ienākumi, bet nav pietiekamu uzkrājumu pirmās iemaksas veikšanai. Tāpēc esam gandarīti, ka ir panākta vienošanās arī turpmāk finansēt programmu. Novērtējam valsts sniegto finansējumu šai programmai un mūsu sadarbības partneru – komercbanku aktivitāti, piedaloties šīs valsts atbalsta programmas īstenošanā.”

 

Valsts atbalsta programmas piedāvātos valsts galvojumus izmanto klienti visā Latvijā. 64% jeb 638 galvojumu piešķirti aizdevumiem Rīgā un Pierīgā, Vidzemē un Kurzemē katrā12% jeb attiecīgi 123 un 119 galvojumi, 9% jeb 92 galvojumi piešķirti Zemgalē, savukārt Latgalē – 3% no kopējā skaita jeb 28 galvojumi.

 

ALTUM mājokļu galvojumu programmas īstenošanā iesaistījušās sešas komercbankas – Citadele, SEB banka, Swedbank, Nordea banka, DNB banka un ABLV banka.

r dapibus leo.

Saistītie raksti