Altum-Aktualitātes-ALTUM sadarbībā ar Citadeli sāk izsniegt finansējumu daudzdzīvokļu māju renovācijai

ALTUM sadarbībā ar Citadeli sāk izsniegt finansējumu daudzdzīvokļu māju renovācijai

ALTUM

28. Sep, 2016

Lai daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem nodrošinātu nepieciešamo finansējumu ēku siltināšanai un samazinātu apkures izmaksas, banka Citadele un Attīstības finanšu institūcija ALTUM šodien parakstīja līgumu par sadarbību daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes projektu finansēšanā.

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“Līdz ar līguma noslēgšanu ar banku Citadele šodien daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programma no projektu sagatavošanas stadijas pāriet finansēšanas stadijā, kas ir nākamais loģiskais programmas posms. Jau tuvākajā laikā programmai pievienosies arī citas lielākās Latvijas komercbankas. Kopumā redzam lielu iedzīvotāju interesi par iespējām renovēt mājas, izmantojot iespēju saņemt ALTUM grantu jeb neatmaksājamo finansējumu līdz pat 50% apmērā no izmaksām. Grants šajā programmā ir viena no svarīgākajām komponentēm, taču ne vienīgā – aizdevumam iespējams saņemt arī ALTUM garantiju, pateicoties kurai dzīvokļu īpašniekiem nav jāieķīlā savi dzīvokļi, tāpat visā programmas darbības laikā ir pieejamas ALTUM bezmaksas konsultācijas. Šobrīd ALTUM sākotnējai izvērtēšanai ir iesniegta vairāku desmitu māju projektu tehniskā dokumentācija un pamatoti ticam, ka jau pavisam drīz tiks noslēgti arī pirmie projektu finansēšanas līgumi.”

 

Bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile:

 

“Valsts atvalsta programmas ietvaros kredītu daudzdzīvokļu mājas renovācijai varēs saņemt ar 50 % valsts līdzfinansējumu, kas nozīmē, ka kredītu bankā nepieciešams ņemt tikai par pusi no renovācijas summas. Otru pusi segs ALTUM. Būtiska šīs programmas priekšrocība ir tāda, ka ALTUM finansējums tiek ieskaitīts bankas kontā uzreiz pēc līguma noslēgšanas, un namsaimnieks var ar piesaistīto būvnieku uzsākt renovāciju uzreiz pēc kredīta piešķiršanas. Kredīta saņemšanai nav nepieciešama ne dzīvokļu ieķīlāšana, ne īpašnieku personīgais galvojums. Šādu bankas līdzfinansējumu piedāvāsim ar termiņu līdz 15 gadiem. Pēc siltināšanas apkures maksājumiem būtu jābūt krietni mazākiem nekā iepriekš.”

 

Aigars Briedis, pašvaldības aģentūras “Ogres namsaimnieks” direktors:

 

“Iedzīvotājus pārliecināt par pilnu mājas renovāciju ir pats grūtākais. Tas prasa tīru matemātiku, lai pierādītu, ka tas atmaksāsies. Cilvēki vēlas redzēt lielu ietaupījumu, un tad mēs rēķinām, kādi ir izdevumi par apkuri, par cik tie samazināsies un kāds būs kredītmaksājums. Ja pilnā mājas renovācija maksā aptuveni 120 eiro uz dzīvokļa kvadrātmetru un vidēji viens dzīvoklis ir 50 m2 liels, tad vidēji no viena dzīvokļa īpašnieka renovācijai nepieciešami 6000 eiro. Ar valsts atbalstu renovācijai nepieciešams kredīts par pusi no šīs summas – tas ir 3000 eiro. Ja kredīts ir uz 15 gadiem, tad par apkuri šajā laikā ietaupījums būtu 5000 eiro. Tā mēs skaidrojam katram īpašniekam, līdz panākam vienprātību vairumam īpašnieku. Pateicoties atbalsta programmai, renovācija ir kļuvusi vēl izdevīgāka un ar visu atmaksājamo kredītu palīdz samazināt ikmēneša maksājumus.Renovācija ir lielisks veids, kā padarīt māju energoefektīvāku un sakoptāku, tādējādi paaugstinot tās vērtību. Samazinās izdevumu risks par neparedzētiem remontdarbiem. Tāpat uzlabojas ēkas vizuālais izskats, kas ievērojami paaugstina īpašuma vērtību – protams, arī šie ir argumenti, kas daļai iedzīvotāju veido motivāciju veikt mājas kapitālo remontu.”

 

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens:

 

“Dzīvojamā fonda energoefektivitātes paaugstināšana ir viena no galvenajām prioritātēm šajā ES fondu plānošanas periodā. Jaunā atbalsta programma dzīvojamo ēku renovācijai nākamajos septiņos gados sniegs nozīmīgas investīcijas – 166 miljonu eiro apmērā aptuveni 1 700 ēku atjaunošanai, sniedzot iespēju gandrīz 13,5 tūkstošiem ģimeņu sasniegt būtisku enerģijas ietaupījumu. Dzīvojamo ēku fonds Latvijā noveco, tādēļ tā renovācija ir būtiska pilsētvides attīstībai un iedzīvotāju mājokļu drošumam. Vidējais siltumenerģijas ietaupījums vienai mājsaimniecībai gada ietvaros lēšams 40% apjomā, kas pozitīvi ietekmē ģimenes ikmēneša izdevumus par siltumapgādi.”

Saistītie raksti