Altum-Aktualitātes-ALTUM un LIAA sadarbosies biznesa inkubatoros, atbalstot jaunos uzņēmējus

ALTUM un LIAA sadarbosies biznesa inkubatoros, atbalstot jaunos uzņēmējus

ALTUM

01. Aug, 2016

Attīstības finanšu institūcija ALTUM un Latvijas Investīciju attīstības aģentūra (LIAA) sadarbosies, sniedzot atbalstu jaunu uzņēmumu tapšanai jaunizveidotajos reģionālajos biznesa inkubatoros un radošo industriju inkubatorā.

 

Sadarbības līgumu 29.jūlijā parakstīja ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš un LIAA direktors Andris Ozols.

 

Saskaņā ar to ALTUM līdzdarbosies gan jauno komersantu uzņemšanā inkubatorā, gan tālākajā procesā, sniedzot biznesa inkubatora paspārnē esošajiem uzņēmumiem konsultācijas, palīdzot atrast mentorus un piedaloties informatīvajos pasākumos.

 

ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš:

 

“ALTUM ir vispusīga pieredze, strādājot ar biznesa uzsācējiem, un esam patiesi gandarīti, ka sadarbojoties ar LIAA, ar šo pieredzi varēsim dalīties arī jaunizveidotajos reģionālajos biznesa inkubatoros un radošo industriju inkubatorā Rīgā. Jaunos biznesa inkubatorus redzam kā dzīvu un aktīvu vidi, kurā dzimst un spēkus gūst dzīvotspējīgi un konkurētspējīgi jaunie uzņēmumi, kas tālākos soļus spers ne tikai vietējā tirgū, bet arī tālu ārpus tā. Turklāt ALTUM rīcībā ir ļoti plašs valsts atbalsta finanšu instrumentu klāsts, ar kuriem varēsim atbalstīt šos uzņēmumus arī nākamajos to attīstības posmos.”

 

Ministru kabinets šā gada 3. maijā apstiprināja atbalsta programmu jauno uzņēmēju darbībai reģionālajos biznesa inkubatoros un radošo industriju inkubatorā. Programmas mērķis ir atbalstīt jaunu komersantu izveidi un attīstību Latvijas reģionos, nodrošinot atbalsta saņēmējus ar uzņēmējdarbībai nepieciešamo vidi, telpām, konsultācijām, apmācībām un pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu, grantu līdzfinansējumu  komersantu darbības izmaksām.

 

Atbalsta programmas kopējais finansējums reģionālajiem biznesa inkubatoriem ir 25,7 milj. eiro, bet radošo nozaru inkubatoram Rīgā – 7,1 milj. eiro. Plānots, ka programmas ietvaros līdz 2023. gada 31. decembrim tiks atbalstīti vismaz 250 komersanti, 180 fiziskas personas un 148 jaunizveidoti komersanti.

 

LIAA izveidos biznesa inkubatorus  Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā un Ventspilī, kā arī Kuldīgā, Ogrē un Madonā, savukārt Rīgā tiks izveidots Radošo industriju inkubators, tādējādi nodrošinot inkubatora pieejamību ~ 100 km attālumā no jebkuras vietas Latvijā. Pašvaldībās, kurās nebūs izveidoti inkubatori, komersanti varēs saņemt “virtuālās inkubācijas” pakalpojumu, t.sk. arī līdzfinansējumu telpu nomai jebkurā pašvaldībā un pārējos inkubācijas pakalpojumus. Atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai biznesa inkubatoros varēs saņemt sīkie (mikro), mazie un vidējie komersanti, kā arī fiziskas personas.

Saistītie raksti