Altum-Aktualitātes-ALTUM “zaļo” obligāciju pirmais miljons tiek RCG Lighthouse

ALTUM “zaļo” obligāciju pirmais miljons tiek RCG Lighthouse

ALTUM

29. Jun, 2018

Attīstības finanšu institūcija ALTUM un energoservisa kompānija RCG Lighthouse noslēgušas sadarbības līgumu par “apgaismojuma kā ārpakalpojuma” energoefektivitātes projektu finansēšanu 1 miljona eiro apmērā.

 

Finansējums uzņēmumam RCG Lighthouse piešķirts valsts atbalsta programmas ietvaros, kas tiek finansēta no ALTUM “zaļo” obligāciju emisijā iegūtajiem finanšu resursiem 20 miljonu eiro apmērā un paredzēta energoservisa kompāniju (ESKO) īstenotiem energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem. RCG Lighthouse finansējumu plāno izmantot, lai straujāk izvērstu “apgaismojuma kā ārpakalpojuma” projektu ieviešanu uzņēmumos Baltijas valstīs.

 

 RCG Lighthouse specializējas visaugstākās efektivitātes LED (gaismu izstarojošo diožu) apgaismojuma sistēmu ieviešanā privātajā sektorā, kā arī plāno uzsākt “apgaismojuma kā ārpakalpojuma” projektu ieviešanu arī valsts un pašvaldību segmentā. Uzņēmums līdz šim ir realizējis apgaismojuma energoefektivitātes projektus vairāk nekā 130 dažāda lieluma objektos – noliktavās, veikalos, rūpnīcās un sabiedriskās ēkās bez klientu sākotnējām investīcijām, vien dalot samazinātās elektroenerģijas un apkalpošanas izmaksas 5 gadu līguma periodā. RCG Lighthouse izmantoto LED apgaismojuma sistēmu efektivitāte, kas tuvojas 200 Lm/W atzīmei, apvienojumā ar papildu sensoriem un pieredzi, ļauj aizvietot pat nesen uzstādītu LED apgaismojumu ar ievērojami efektīvāku LED apgaismojumu un papildus ietaupīt 50% no elektroenerģijas izmaksām. 

 

 

 Kaspars Osis, RCG Lighthouse valdes priekšsēdētājs:

 

“Mēs pastāvīgi meklējam iespējas, kā, pateicoties mūsdienu energoefektīvākajām tehnoloģijām apvienojumā ar cilvēku zināšanām un pilnu finanšu, tehnisko un operacionālo atbildību, samazināt uzņēmumu elektroenerģijas izmaksas jau no pirmās sadarbības dienas, tādējādi mainot priekštatu par energoefektivitātes projektu ieguvumiem. Sadarbības izvēršana ar ALTUM ļaus īstenot krietni vairāk un lielākus“apgaismojuma kā ārpakalpojuma” projektus Baltijas valstīs, tādējādi paaugstinot Latvijas uzņēmumu starptautisko konkurētspēju un palielinot pakalpojumu eksportu. ALTUM programma, kurai nav analogu pat Eiropas līmenī, praktiski apliecina valsts rūpes par augsti energoefektīvu risinājumu iedzīvināšanu ikdienā, tādēļ aicinu uzņēmumu vadītājus nekavēties un sākt taupīt jau šodien, pārejot uz visaugstākās efektivitātes LED apgaismojumu, vienlaikus uzlabojot arī apgaismojuma kvalitāti!” 

 

 

 Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Energoefektivitāte mūsdienās vairs nav modes lieta, bet gan stabila nepieciešamība, kas sniedzas tālu pāri tikai samazinātiem elektrības rēķiniem. Tā ietver gan energoresursu patēriņa samazinājumu, procesu automatizāciju, darba drošību, piesārņojuma samazināšanu un citus aspektus, gan augošu uzņēmuma konkurētspēju. Latvijā uzņēmumu darbības energoefektivitāte ir neapgūta joma – teju 95 % gan privāto, gan valsts un pašvaldību uzņēmumu ir iespējams acīmredzami uzlabot energoefektivitāti. Vienlaikus diskusijās ar uzņēmējiem esam secinājuši, ka biežākie iemesli, kāpēc netiek ieviesti energoefektīvi risinājumi, ir finansējuma un zināšanu trūkums. Vēlamies šajā jomā būt vilcējspēks Latvijā un ar finansējumu, ko finanšu tirgos esam piesaistījuši ar ALTUM “zaļo” obligāciju emisiju, gribam dot vajadzīgo impulsu uzņēmumu energoefektivitātes projektu arvien plašākai izmantošanai. ESKO darbības koncepts, kas ietver zināšanu un finansējuma kombināciju, ir populārs visā Eiropā un esmu gandarīts, ka arī Latvijā ar mūsu jaunā finanšu instrumenta palīdzību veicināsim tā attīstību, no kā ieguvēji būs gan uzņēmumi, gan sabiedrība kopumā.”

 

 ALTUM īstenotās uzņēmumu energoefektivitātes programmas ietvaros ESKO kompānijām pieejams finansējums aizdevuma veidā līdz 2,8 miljoniem eiro. Finansējums paredzēts kompānijām ar pieredzi un zināšanām enerģētikas sektorā kādā no nišām, piemēram, LED apgaismojums, saules kolektori un paneļi, apkures katli, sūkņi, rekuperācijas iekārtas, elektroietaises utml. ESKO kompānijas klientiem nodrošina plašu pakalpojumu spektru – sniedz konsultācijas enerģētikas jautājumos, veic energoauditus, organizē elektroenerģijas iepirkumus, kārto nepieciešamo dokumentāciju, monitoringu, uzstāda nepieciešamās iekārtas. ESKO kompānijas nodrošina nepieciešamo iekārtu projektēšanu, uzstādīšanu vai nomaiņu, apkopi, to modernizēšanu un pat finansēšanu sadarbības modeļa ietvaros. ALTUM sadarbojas ar ESKO kompānijam, finansējot to klientu iegādājamās vai nomaināmās iekārtas. 

 

Par RCG Lighthouse

SIA “RCG Lighthouse” ir Eiropā efektīvākais “apgaismojuma kā ārpakalpojuma” (jeb “Lighting as a Service”) uzņēmums, kurš realizējis vairāk nekā 130 projektus komerciālā un industriālā sektora klientiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. “Apgaismojums kā ārpakalpojums” ļauj uzņēmumiem uzreiz un bez investīcijām samazināt elektroenerģijas un apgaismojuma izmaksas, daloties ar radīto izmaksu ietaupījumu 5 gadu līguma ietvaros. SIA “RCG Lighthouse” uzņemas pilnu finanšu, tehnisko un operacionālo risku par saviem realizētajiem projektiem, lai klienti var koncentrēties uz sava pamatbiznesa attīstību.

Saistītie raksti