Altum-Aktualitātes-Ar ALTUM atbalstu Aerones Nordic izdevies piesaistīt Expansion Capital investīcijas

Ar ALTUM atbalstu Aerones Nordic izdevies piesaistīt Expansion Capital investīcijas

ALTUM

15. Feb, 2019

Riska kapitāla fonds Expansion Capital AIFP ir veicis pirmo investīciju vairāk nekā 2 miljonu eiro apmērā no fonda INEC1 AIF, ieguldot līdzekļus augstas veiktspējas dronu iegādes līdzfinansēšanā un darbības attīstīšanā. Tā vienlaicīgi ir arī Attīstības finanšu institūcijas Altum pirmā investīcija no jaunās – ceturtās  paaudzes riska kapitāla fondiem.

 

Ar Expansion Capital investīciju palīdzību Aerones Nordic plāno attīstīt industriālo dronu pakalpojumu eksportu Skandināvijas un Baltijas valstīs. Skandināvijas valstis būs galvenais eksporta tirgus, jo tur pašreiz jau ir uzbūvētas vairāk kā 5 tūkstoši vēja turbīnas. Piemēram, Zviedrija plāno tuvāko 20 gadu laikā pilnībā pāriet uz atjaunojamās enerģijas izmantošanu  un ir viena no vadošajām Eiropas Savienības valstīm vēja enerģijas ražošanā.

 

Izmantojot augstas veiktspējas dronus, uzņēmums nodrošinās vēja turbīnu apkopi, tostarp veiks turbīnu mazgāšanu, atledošanu un pārklāšanu ar īpašiem aizsardzības materiāliem. Pakalpojuma unikalitāte slēpjas faktā, ka līdz šim vēja turbīnu apkopē tiek izmantots cilvēka darbaspēks vai arī helikopteri, piemēram, atledošanas pakalpojuma veikšanai. Abas izmantotās metodes ir salīdzinoši dārgas un arī bīstamas, jo mūsdienu vēja turbīnu augstums pārsniedz 100 un pat 200 metru augstumu.

 

Latvijas ražotāja Aerones izstrādātie industriālie droni jau ir izpelnījušies atzinību neskaitāmos inovatīvo uzņēmumu kapitāla piesaistes forumos. Tāpat arī vēja turbīnu ražotāji un vēja parku īpašnieki gan Eiropā, gan Ziemeļamerikā ir pauduši lielu interesi par Aerones dronu izmantošanu vēja turbīnu mazgāšanā, atledošanā un pārklāšanā.

 

Aerones droni spēj nodrošināt salīdzinoši lētu un efektīvu vēja turbīnu apkalpošanu. Ņemot vērā, ka Aerones droniem elektrības un mazgāšanas šķidrumu padeve tiek nodrošināta ar kabeļu palīdzību no zemes, darbu veikšanas ilgums nav ierobežots. Papildus tam, dronos tiek izmantoti arī robotizēti manipulatori un augstas izšķirtspējas kameras, kas ļauj paveikt apkopes darbus precīzi un kvalitatīvi. Vienu vēja turbīnu drona komanda spēj apkalpot pāris stundu laikā.

 

 

Aerone Nordic valdes priekšsēdētājs Jānis Zemītis:

 

“Aerones Nordic uzdevums ir unikāls, jo šāda veida pakalpojumu pašreiz pasaulē nespēj nodrošināt neviens uzņēmums. Protams, vēja turbīnu industrija skatās uz mums ar lielu interesi, tāpēc ir būtiski, ka ar ALTUM un Expansion Capital fonda INEC1 AIF atbalstu ir iespēja attīstīt uzņēmumu faktiski brīvā tirgus nišā un tieši šajā brīdī.

 

Mēs redzam, ka pasaulē ir milzīgs pieprasījums vēja turbīnu apkopes pakalpojumam ar dronu palīdzību. Mēs pastāvīgi veicam pārrunas ar globālajiem vēja turbīnu ražotājiem un arī galvenajiem vēja parku īpašniekiem un operatoriem ne tikai Eiropā, bet arī Ziemeļamerikā. Līdz ar to mēs ticam, ka uzņēmums Aerones Nordic spēs radīt jaunu tirgus nišu un pierādīt mūsu izmantotās Aerones tehnoloģijas pārākumu pār citiem produktiem un metodēm. Ilgtermiņā mūsu ambīcija ir izaugt no reģionāla pakalpojumu sniedzēja līdz globālam tirgus spēlētājam. Pateicoties investīcijai, uzņēmums pašlaik strauji attīstās, tāpēc plāno ievērojami palielināt darbinieku skaitu. Īpaši aktuāla būs darbinieku piesaiste tādās profesijās kā elektroniķi, programmētāji, dronu piloti un citi.”

 

 

Expansion Capital AIFP valdes priekšsēdētājs Ēriks Fricsons:

 

“Expansion Capital ir prieks un gods uzsākt jaunā fonda INEC1 AIF apgūšanu tieši ar šādu – inovatīvu un progresīvu projektu. Expansion Capital, kā ierasti, ir izvērtējis biznesa potenciālu un, saskatot tā kapacitāti, ir ieguldījis līdzekļus  šajā nākotnes projektā. Aerones Nordic projekts šobrīd viennozīmīgi vēl nekvalificētos banku finansējumam, bet  mēs uzskatām, ka  tieši šādi, inovatīvi projekti var veidot ilgtspējīgu Latvijas tautsaimniecības attīstību un veicināt tās konkurētspējas celšanu globālā mērogā. Tieši tāpēc, Expansion Capital ieguldījumi inovācijās, – pēc Latvijas nacionālās politikas pamatnostādnēm, kuru mērķis ir augstas pievienotās vērtības eksporta apjoma palielināšana,  ir arī mūsu pārliecība projektu izvēlē gan šobrīd, gan turpmāk.”

 

 

Altum valdes locekļa Jura Vaskāna vēstījums:

 

“Esam gandarīti, ka darbu sekmīgi uzsākuši visi divpadsmit jaunās paaudzes riska kapitāla fondi un ir radīta nepieciešamā augsne inovatīvu, strauji augošu ideju attīstībai globālā līmenī. Kopumā fondu pārvaldniekiem no publiskā finansējuma ir pieejami 75 miljoni eiro, papildus kuriem pārvaldnieki no privātajiem investoriem piesaistīs vēl aptuveni 40 miljonus eiro.  Expansion Capital investīcija uzņēmumā Aerones ir izcils piemērs tam, kā valsts atbalsta finanšu instrumenti var sekmēt inovatīvu, strauji augošu uzņēmumu izaugsmi. Turklāt redzam, ka arvien aktīvāk finanšu instrumentus izmanto pakalpojumu sfērā strādājoši uzņēmumi, kuru bizness ir orientēts uz eksportu. Expansion Capital ir viens no Altum finansētajiem sēklas un sākuma kapitāla fondiem, kas  ar investīciju uzņēmumā Aerones sekmīgi ir uzsācis īstenot arī ceturtās paaudzes riska kapitāla fondu programmu. Aicinu arī citus Latvijas uzņēmējus apzināt riska kapitāla priekšrocības un izmantot tās savā attīstībā.”

 

Papildu informācija un komunikācija par dronu filmēšanas iespējām: Līga Ivanova, liga.ivanova@inbox.lv, 26464686

Saistītie raksti