Altum-Aktualitātes-Ar start-up uzņēmumu apmācību programmas atbalstu notikuši 172 pasākumi

Ar start-up uzņēmumu apmācību programmas atbalstu notikuši 172 pasākumi

ALTUM

18. Oct, 2016

ALTUM start-up uzņēmumu apmācību programmas ietvaros atbalstījusi 172 tehnoloģisku un inovatīvu start-up uzņēmumu apmācību, semināru un  kontaktu dibināšanas pasākumu norisi. Pasākumos iesaistījušies vairāk nekā 13 tūkstoši dalībnieku.

 

Pateicoties start-up vides dalībnieku lielajai aktivitātei, divu gadu laikā programmas finansējums 500 tūkstošu eiro apmērā ir veiksmīgi apgūts un jauni pieteikumi netiek izskatīti.

 

ALTUM valdes loceklis Juris Vaskāns:

 

“Start-up vide šobrīd Latvijā attīstās teju lavīnas tempā, un start-up uzņēmumu apmācību programma ir kalpojusi par būtisku katalizatoru tās izaugsmei un popularizēšanai, kā arī palīdzējusi tapt virknei veiksmīgu uzņēmumu, kas darbojas gan Latvijas, gan globālā līmenī. Arī turpmāk ALTUM aktīvi sadarbosies ar jomas profesionāļiem un uzņēmumiem, turklāt startējot jau nākamajā līmenī. Kā zināms, nākamā gada laikā ALTUM uzsāks Latvijā nebijušu atbalsta veidu – akcelerācijas fondus, kas finansēs ideju izstrādi ļoti agrīnā stadijā, tai skaitā finansēs tirgus un biznesa modeļa izpēti, sākotnējā koncepta izstrādi, prototipa un produkta attīstīšanu, u.c., šiem fondiem paredzot finansējumu 15 miljonu eiro apmērā. Lai turpinātu start-up vides attīstības veicināšanas pasākumus, esam uzsākuši sarunu ar Ekonomikas ministriju par iespējamo ALTUM līdzdarbošanos topošajā “Inovāciju motivācijas programmā”.”

 

Start-up uzņēmumu apmācību programmas fakti:

 

  • Valsts atbalsta programma uzsākta 2014.gada septembrī;
  • Apmācību, semināru un kontaktu dibināšanas pasākumu atbalstam paredzēti 500 tūkstoši eiro;
  • Programmas darbības laikā līdz 2016.gada oktobrim ALTUM finansiāli atbalstījis 172 pasākumu norisi (no tiem 44 vēl notiks);
  • Pasākumus kopumā apmeklējuši un plāno apmeklēt 13 800 dalībnieki.

Saistītie raksti