Altum-Aktualitātes-Baltijas valstu attīstības finanšu institūcijas sadarbosies eksporta kredītu garantiju jomā

Baltijas valstu attīstības finanšu institūcijas sadarbosies eksporta kredītu garantiju jomā

ALTUM

22. Jul, 2016

Attīstības finanšu institūcija ALTUM 22.jūlijā parakstīja vienošanos par Baltijas sadarbību eksporta kredītu garantiju jomā.

Vienošanās parakstīta ar Igaunijas finanšu institūciju Kredex Credit Insurance un Lietuvas finanšu institūciju INVEGA.

 

ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš:

 

“Vienošanās paredz uzsākt informācijas apmaiņu par eksporta kredīta garantijām, dalīties ar pieredzi un zināšanām par risku analīzi, parādu piedziņu, kā arī citiem ar eksporta kredīta garantijām saistītiem tematiem. Esam nolēmuši vēl vairāk stiprināt sadarbību, analizējot arī plašākas sadarbības iespējas nākotnē, piemēram, vienota Baltijas valstu eksporta kredīta instrumenta izstrādi, kas ļautu audzēt konkurētspēju, apvienojot spēkus Baltijas valstu uzņēmumiem, izejot eksporta tirgos.”
 
Tikšanās laikā Rīgā attīstības finanšu institūciju darbinieki apsprieda eksporta kredīta garantiju programmas savās valstīs, kā arī uzklausīja speciālistu atzinumus par tirdzniecības kredītu apdrošināšanu un citiem jautājumiem.

Eksporta kredīta garantiju programma tiek īstenota kopš 2009. gada. Šajā laikā ir izsniegtas 220 garantijas 53 uzņēmumiem 20 miljonu eiro apmērā, kopējais garantētais eksporta apgrozījums ir 130 miljonu eiro. Kopš programmas sākuma izmaksātas 11 zaudējumu atlīdzības par kopējo summu 570 tūkstoši eiro.

ALTUM meklē arvien jaunus veidus programmas darbības paplašināšanā. Līdz šā gada 3.ceturkšņa beigām plānots ieviest garantiju programmu eksporta darījumu risku segšanai uz ES un OECD valstīm (šobrīd garantijas tiek sniegtas tikai darījumiem uz t.s. trešajām valstīm).

Saistītie raksti