Altum-Aktualitātes-Biotehniskais Centrs piesaista riska kapitāla investīcijas 200 000 eiro apmērā

Biotehniskais Centrs piesaista riska kapitāla investīcijas 200 000 eiro apmērā

ALTUM

04. Oct, 2016

Biotehniskais Centrs piesaistījis investīcijas 200 tūkstošu eiro apmērā no riska kapitāla fonda ZGI Capital, kura lielākais investors ir Attīstības finanšu institūcija ALTUM.

 

Investīcijas tiks izmantotas apgrozāmajiem līdzekļiem un jaunu inovatīvu produktu radīšanai.

 

Biotehniskais Centrs eksportē pašu ražotās bioreaktoru sistēmas – sākot no laboratorijas izmēra bioreaktoriem un turpinot ar industriālajiem liela mēroga produktiem. Sistēmas tiek izmantotas substances ražošanai augsnes attīrīšanai no naftas produktu piesārņojuma, piena rūpniecībā ar proteīnu bagātināta rauga ražošanai, dzīvnieku vakcīnu un rekombinēto proteīnu ražošanai, mikroaļģu preparāta ražošanai mākslīgos apstākļos un daudzos citos pielietojumos.

 

Biotehniskais centrs nodarbina 16 darbiniekus – zinātņu doktorus, augsti kvalificētus speciālistus un programmētājus.

 

Juris Vanags, Biotehniskais Centrs valdes priekšsēdētājs:

 

“Esam veiksmīgi piegādājuši dažādas bioreaktoru un procesa vadības sistēmas uzņēmumiem Baltijā, Čehijā, Turcijā, Slovākijā, Polijā, Ukrainā, Kazahstānā, Krievijā, Baltkrievijā un citur pasaulē. Fonda ieguldījumu izmantosim inovatīvo risinājumu ieviešanas nodrošināšanai, kā arī jaunu izstrādņu veidošanai.”

 

Dace Bērziņa, ALTUM Finanšu starpnieku daļas vadītāja:

 

“Uzņēmums Biotehniskais Centrs ir lielisks piemērs tam, kā uzņēmums ar mērķtiecīgu darbu nemitīgi attīstās, radot zinātnē balstītu produktu ar augstu pievienoto vērtību. Atbalsts šādiem uzņēmumiem ir viena no Attīstības finanšu institūcijas ALTUM prioritātēm. Nākamajos gados sēklas kapitāla, sākuma kapitāla un izaugsmes kapitāla fondiem šādu ieguldījumu veikšanai no ALTUM būs pieejams finansējums 60 miljonu eiro apmērā, no kuriem 30 miljoni eiro ir paredzēti sēklas un sākuma kapitāla fondiem un 30 miljoni eiro – izaugsmes kapitāla fondiem.”

 

ZGI Capital investīciju direktors Rūdolfs Krese:

 

“Pieņēmām lēmumu veikt investīciju šajā uzņēmumā, jo redzam jaunu produktu izstrādes spēju un potenciālu. Uzņēmums mērķtiecīgi attīstās un 2016. gada bilancē ap 90% no apgrozījuma sastāda eksports. AS Biotehniskais centrs ir labi redzama tehnoloģiju komercializēšana.”

Saistītie raksti