Altum-Aktualitātes-Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmai pievienojas DNB banka

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmai pievienojas DNB banka

ALTUM

03. Oct, 2016

Attīstības finanšu institūcija ALTUM un DNB banka 3.oktobrī noslēgušas sadarbības līgumu par bankas iesaistīšanos daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes valsts atbalsta programmas īstenošanā.

 

Līdz ar līguma noslēgšanu DNB banka uzsāks potenciālo klientu konsultēšanu par energoefektivitātes projektu finansēšanas aizdevuma nosacījumiem, kā arī kopā ar aizdevumu varēs izmaksāt valsts atbalsta programmā paredzēto ALTUM grantu jeb neatmaksājamo finansējumu, kas ir līdz 50% apmērā no attiecināmajām energoefektivitātes darbu izmaksām.

 

DNB bankas viceprezidents un valdes loceklis Lauris Macijevskis:

 

“Gadu laikā jau esam uzkrājuši lielu pieredzi, izsniedzot finansējumu nekustamo īpašumu nozarē, tajā skaitā arī ēku renovācijai. Pēdējo 6 gadu laikā vien veiksmīgi finansēti vairāk nekā 130 objektu, kuru kopējais aizdevuma apmērs veidoja ap 23 miljonu EUR. Turklāt jāmin, ka šie darījumi īstenoti ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu, bet aptuveni 20 projektu saņēma Latvijas Garantiju aģentūras galvojumu.”

 

ALTUM valdes locekle Inese Zīle:

 

“Esam priecīgi par DNB bankas iesaistīšanos jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivātes  paaugstināšanas programmā, tādējādi paplašinot tās pieejamību klientiem visā Latvijā. Jau tuvākajā laikā programmai pievienosies arī citas lielākās Latvijas komercbankas. Kopumā redzam lielu iedzīvotāju interesi par iespējām renovēt mājas, izmantojot iespēju saņemt ALTUM grantu līdz pat 50% apmērā no darbu izmaksām.  Tāpat iespējams saņemt arī ALTUM garantiju, pateicoties kurai dzīvokļu īpašniekiem nav jāieķīlā savi dzīvokļi, visā programmas darbības laikā ir pieejamas arī ALTUM bezmaksas konsultācijas. Aizvadītajā nedēļā ALTUM ir arī apstiprinājusi pirmo projektu valsts atbalsta saņemšanai daudzdzīvokļu mājas renovācijai – izvērtējot projekta tehnisko dokumentāciju secinājām, ka pēc kvalitatīvas renovācijas darbu pabeigšanas konkrētā māja sasniegs vērā ņemamu siltumenerģijas ietaupījumu. Šim un visiem pārējiem projektiem, kas apstiprināti ALTUM, nākamais veicamais solis ir būvnieku atlase, lai precīzi apzinātu veicamos darbus un to izmaksas, kā arī vēršanās pie komercbankas pēc līdzfinansējuma projekta realizācijai.”

 

Šā gada 28.septembrī programmai pievienojās banka Citadele.

Saistītie raksti