Altum-Aktualitātes-Eksporta atbalsta programmas ietvaros “Regula Baltija” saņem 200 000 eiro atlīdzību

Eksporta atbalsta programmas ietvaros “Regula Baltija” saņem 200 000 eiro atlīdzību

ALTUM

10. Nov, 2016

Eksporta kredīta garantiju valsts atbalsta programmas ietvaros ALTUM izmaksājusi uzņēmumam “Regula Baltija” zaudējumu atlīdzību vairāk nekā 200 000 eiro apmērā par nesaņemtu samaksu par preci no pircēja ārvalstīs.

 

Izmaksu ALTUM veica, balstoties uz eksporta kredīta garantijas līgumu starp ALTUM un uzņēmumu “Regula Baltija”.

 

“Regula Baltija” pārstāve Aļona Veličko:

 

“Partnerim Kazahstānā uz pēcapmaksas nosacījumiem piegādājām savu eksporta preci – dokumentu pretviltošanas un autentiskuma pārbaudes iekārtas, taču vietējās valūtas devalvācijas dēļ pircējs nespēja norēķināties par piegādāto preci. Pateicoties tam, ka darījumam bijām piesaistījuši ALTUM eksporta kredīta garantija, veiksmīgi izvairījāmies no nopietniem zaudējumiem, jo darījuma summa bija ievērojama. Balstoties uz noslēgto eksporta garantiju līgumu, ALTUM veica izmaksu vairāk nekā 200 000 eiro apmērā.”

 

ALTUM Eksporta garantiju daļas vadītājs Artūrs Karlsons:

 

“Šis gadījums labi ilustrē neparedzamību, kāda valda eksporta tirgos, pat tajos gadījumos, kad ārvalstu klients šķiet potenciāli stabils un uzticams partneris. “Regula Baltija” izvēlējās šo neparedzamību mazināt, piesaistot eksporta kredīta garantiju, kas tai ļāva novērst būtiskus zaudējumus. Viens no Latvijas uzņēmumu eksporta konkurētspēju kavējošiem faktoriem ir neziņa par potenciālā sadarbības partnera maksātspēju. Jau drīzumā ALTUM eksporta darījumu apdrošināšanu veiks ne tikai uz trešajām valstīm, bet arī uz ES tirgiem, nodrošinot darījumu pēcapmaksas riska segumu un palīdzot mūsu uzņēmējiem droši iekarot jaunus eksporta tirgus.”

Saistītie raksti