Altum-Aktualitātes-Finanšu nozares asociācija: bankas nodrošina darbības nepārtrauktību

Finanšu nozares asociācija: bankas nodrošina darbības nepārtrauktību

ALTUM

16. Mar, 2020

Finanšu nozares asociācijas (Asociācija) biedri arī pēc ārkārtas situācijas pasludināšanas turpina pēdējo nedēļu laikā uzsākto darbu pie darbības nepārtrauktības nodrošināšanas, lai vīrusa izplatība pēc iespējas mazāk ietekmētu finanšu pakalpojumu pieejamību.

 

Finanšu sektors ir liels darba devējs, sektorā strādā vecāki, kuriem ir pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērmi, kam nepieciešama vecāku klātbūtne, neapmeklējot attiecīgās iestādes. Tomēr arī šajos apstākļos, ievērojot nepieciešamos drošības pasākumus, sektors dara visu, lai finanšu pakalpojumi tiktu sniegti raiti un būtu  pieejami. Vēlreiz gribam aicināt visus ar sapratni uztver šīs laicīgās neērtības un ierobežojumus.

 

 

Banku darbs turpinās. Internetbankās un banku mobilajās lietotnēs var saņemt visus ikdienas pakalpojumus. Asociācija aicina šajā laikā izmantot pakalpojumus digitāli, tā var veikt visas līdz šim piedāvātās darbības – pārskaitīt naudu, apmaksāt rēķinus, pieteikties plašam pakalpojumu klāstam, piemēram, dažāda veida apdrošināšanai, kredītam utt.

 

Lūdzam ļoti rūpīgi, ievērojot visus noteiktos ierobežojumus un vispirms pārliecinoties, ka pakalpojums nav pieejams digitāli, izvērtēt nepieciešamību apmeklēt banku filiāles un klientu apkalpošanas centrus klātienē.

 

 

Kas jāņem vērā, ja plānojat doties uz bankas filiāli vai klientu apkalpošanas centru?

 

Lūdzam pirms filiāles apmeklēšanas rūpīgi izvērtēt nepieciešamību to darīt! Vēlreiz uzsveram, ka mums – finanšu pakalpojumu sniedzējiem – arī jāievēro visi ierobežojošie pasākumi un jārūpējas par mūsu darbinieku un klientu veselību. Filiāles darbība var būt gan ierobežota, gan tā var būt slēgta, tādēļ pirms apmeklējuma, lūdzam, pārliecināties par filiāles darbību konkrētās  bankas mājas lapā vai apskatot aktuālo informāciju attiecīgās bankas sociālo mediju profilos. Lūdzam izmantot tuvāko strādājošo filiāli vai maksimāli censties izmantot attālinātos pakalpojumus.

 

 

Kā darbosies banku digitālie pakalpojumi?

 

Tie tiks nodrošināti ikdienas režīmā. Bankas ir strādājušas, lai nodrošinātu šos pakalpojumu pieejamību arī tad, ja darbinieki fiziski neatrodas darba vietā.

 

 

Vai darbosies bankomāti un būs pieejama skaidra nauda?

 

Jā, gan bankomāti, gan skaidra nauda būs pieejami. Kopā ar inkasācijas pakalpojumu sniedzējiem nodrošināsim bankomātu darbību. Tomēr jāņem vērā, ka skaidra nauda var pārnēsāt vīrusus, tāpēc iesakām maksimāli izmantot bezkontakta maksāšanas līdzekļus un pēc skaidras naudas izmantošanas noteikti dezinficēt rokas.

 

 

Ko darīt, ja maksājumu kartes lietošanas termiņš tuvojas beigām?

 

Ja lietošanas termiņš pienāk tuvāko mēnešu laikā, laicīgi piesakieties internetbankā vai bankas mobilajā aplikācijā atjaunotās kartes saņemšanai uz jūsu adresi, nevis nākot uz filiāli vai klientu apkalpošanas centru.

 

 

Vai bankas atvērs klientiem jaunus kontus?

 

Bankas turpinās atvērt kontus. Lūdzam arī kontu atvēršanai izmantot banku piedāvātās iespējas to darīt izmantojot banku digitālos kanālus. Pirms filiāles vai klientu apkalpošanas centra apmeklējuma, lūdzam pārliecināties par filiāles darbību bankas mājas lapā vai bankas profilos sociālajos medijos.

 

 

Vai ir ierobežota vietējo un starptautisko maksājumu (norēķinu) veikšana?

 

Maksājumu pakalpojumi nav ierobežoti, tos arī lūdzam veikt attālināti, izmantojot digitālos kanālus.

 

 

Vai klientiem tiks izsniegti jauni kredīti?

 

Nav noteikti ierobežojumi jaunu kredītu izsniegšanai. Lūdzam sekot katras bankas sniegtajai informācijai internetā un sociālo tīklu profilos.

 

 

Vai tiek mainīta saistību izpilde pret finanšu pakalpojumu sniedzēju?

 

Bankas izprot, ka atsevišķiem klientiem esošajā situācijā var būt radušies apstākļi, kas ietekmē saistību izpildi, tomēr vēršam uzmanību, ka jebkuras saistības ir jāpilda nolīgtajā kārtībā un godprātīgi. Lai risinātu radušos sarežģījumus, lūdzam nekavējoties sazināties ar banku un risināt jautājumus savlaicīgi. Bankas noteikti ir ieinteresētas pamatotu risinājumu atrašanā.

 

 

Vai tiks pazemināti drošības un atbilstības standarti, it īpaši, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā?

 

Standarti netiek pazemināti. Likuma prasības jāpilda pastāvīgi, tas it īpaši attiecas uz prasībām, kas noteiktas, lai novērstu finanšu sistēmas izmantošanu prettiesiski.

 

 

Kontaktinformācijai banku mājas lapu adreses:

 

 

 

Valdības informācija par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu:

 

LV https://www.mk.gov.lv/lv/aktualitates/par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu
EN https://www.mk.gov.lv/en/aktualitates/regarding-declation-emergency-situation
RU https://www.mk.gov.lv/ru/aktualitates/ob-obyavlenii-chrezvychaynoy-situacii

Saistītie raksti