Altum-Aktualitātes-Inovatīvu Latvijas uzņēmumu iegādājas pasaulē zināmā Schaffler grupa

Inovatīvu Latvijas uzņēmumu iegādājas pasaulē zināmā Schaffler grupa

ALTUM

16. Dec, 2015

Latvijā noticis nozīmīgs uzņēmuma pārdošanas darījums – Schaeffler grupa, kas ir pasaulē vadošais piegādātājs automobiļu un citām rūpniecības nozarēm, ir iegādājusies inovatīvo Latvijas uzņēmumu Naco Technologies. Darījuma rezultātā tika izpirkti esošie finanšu investori, nodrošinot investoriem pozitīvu atdevi no investīcijas un attaisnojot investīciju augsto risku.

 

Uzņēmums idejas attīstīšanai un iedzīvināšanai izmantojis Attīstības finanšu institūcijas ALTUM piedāvātos finanšu instrumentus – valsts atbalsta programmu finansējumu un valsts līdzfinansētus riska kapitāla fondus.

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs: “Pārdošanas darījums ir pozitīvs signāls Latvijas startup videi, pierādot, ka Latvijas tehnoloģiskie iesācējzņēmumi spēj radīt globālajā līmenī atzītas inovācijas. Patiesi ticam, ka šis notikums veicinās ārvalstu investoru interesi par iesācējuzņēmumiem Latvijā un investīcijas mūsu uzņēmumos aizvien pieaugs. Jāuzsver, ka šis biznesa veiksmes stāsts arī lieliski atspoguļo ALTUM piedāvāto valsts atbalsta finanšu instrumentu lomu uzņēmumu finansēšanā, kad citi finansētāji augsto risku dēļ nevar sniegt uzņēmumu izaugsmei nepieciešamo finansējumu.”

 

Toby Moore, Imprimatur Capital Fund Management vadošais partneris: “Naco Technologies ir viens no pasaules inovāciju līderiem virsmu pārklājumu tehnoloģijās, un mēs esam lepni, ka šis jaunais uzņēmums un tā ekspertu komanda ir kļuvuši par daļu no Schaeffler grupas.”

 

Naco Technologies iesaistīto investoru un attīstītāju vidū bija riska kapitāla fondi “Imprimatur Capital Seed Fund” un “Imprimatur Capital Technology Venture Fund”, kuru investors ir arī ALTUM. Naco Technologies saņēma pirmo sēklas investīciju 2010. gadā no Imprimatur Capital Seed Fund, agrīnas stadijas tehnoloģiju investora, kam sekoja papildus riska kapitāla investīcijas 2011. un turpmākajos gados no Imprimatur Capital Technology Venture Fund, ZGI Capital un PROKS Capital. Riska kapitāla investīcijas palīdzēja Naco Technologies izstrādāt šobrīd ātrāko PVD (Physical Vapour Deposition) tehnoloģiju.

 

Savukārt finansējumu aizdevumu veidā ražošanas iekārtai un apgrozāmajiem līdzekļiem uzņēmums ņēmis ALTUM īstenotajās valsts atbalsta programmās mazajiem un vidējiem uzņēmējiem.

Saistītie raksti