Altum-Aktualitātes-Izsludināta kredītiestāžu atlase studiju un studējošo kreditēšanas nodrošināšanai

Izsludināta kredītiestāžu atlase studiju un studējošo kreditēšanas nodrošināšanai

ALTUM

29. Jun, 2020

Attīstības finanšu institūcija ALTUM 29. jūnijā izsludina atlasi kredītiestādēm, kas izsniegs studiju un studējošo kredītus ar ALTUM garantiju. Banku izsniegtos studiju kredītus turpmāk garantēs ALTUM, un šāds risinājums ļaus atteikties no prasības pēc otrā galvotāja.

 

ALTUM portfeļgarantiju piešķiršanai varēs pieteikties jebkura kredītiestāde, kas ir tiesīga sniegt kreditēšanas pakalpojumus Latvijā un vēlas izsniegt kredītus studentiem. Ņemot vērā, ka kredītiestādēm ir nepieciešams atšķirīgs laiks, lai sagatavotu nepieciešamo infrastruktūru un procesus, pieteikumu iesniegšanai netiks noteikts ierobežots termiņš.

 

 

ALTUM valdes locekle Inese Zīle:

 

“Pieteikties aicināta ikviena banka, kas plāno izsniegt studiju un studējošo kredītus, turklāt pievienoties būs iespējams bez laika ierobežojuma. Jau šobrīd uzņēmumu kreditēšanā bankas ļoti aktīvi izmanto ALTUM portfeļgarantijas, nodrošinot klientiem ļoti ātru un ērtu pakalpojuma saņemšanu. Esam gatavi šo pozitīvo pieredzi sekmīgi izmantot arī studiju kreditēšanas procesā.”
Lai nodrošinātu aizdevumus studijām Latvijā, kā arī procentu subsīdijas noteiktos gadījumos un studējošo kredītu atlikumu dzēšanu 30% apmērā bērna dzimšanas gadījumā abiem vecākiem, portfeļgarantijai ir nodrošināts valsts budžeta finansējums.

 

 

Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētaja Sanita Bajāre:

 

“Šī programma tapusi sadarbojoties dažādām pusēm, kas ļaus nodrošināt efektīvu risinājumu studējošo atbalstam. Ņemot vērā, ka kredītiestādēm ir nepieciešams atšķirīgs laiks, lai sagatavotu nepieciešamo infrastruktūru un procesus, atzinīgi novērtējam ALTUM lēmumu neierobežot pieteikumu iesniegšanas termiņu portfeļgarantijām.” 

 

Studiju kredīta maksimālais apmērs var būt studiju maksas apmērā. Kredīta nosacījumi paredz, ka kredīta saņēmējam kredītu procenti studiju laikā un gadu pēc absolvēšanas nebūs jāmaksā. Pēc šā perioda, procentu likme nepārsniegs piecus procentus gadā. Tāpat programmā tiks vienkāršotas administratīvās procedūras kredīta izsniegšanai un līguma noformēšana notiks pārsvarā attālināti, izmantojot elektronisko parakstu.

 

Studiju kreditēšanas modelis tapis sadarbojoties Izglītības un zinātnes ministrijai, attīstības finanšu institūcijai ALTUM, Finanšu nozares asociācijai un citām organizācijām.

 

Vairāk informācijas ALTUM mājas lapā un Noteikumi par studiju un studējošo kreditēšanu studijām Latvijā no kredītiestāžu līdzekļiem, kas ir garantēti no valsts budžeta līdzekļiem.

Saistītie raksti