Altum-Aktualitātes-Izsludināts konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018”

Izsludināts konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018”

ALTUM

05. Mar, 2018

Meklējam energoefektīvākās ēkas Latvijā! Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Būvinženieris” izsludinājis konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018”.

 

Konkurss informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros notiks jau astoto gadu. Tā mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivātes jomā, kā arī veidot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu un arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

 

Konkursa žūrijas priekšsēdētāja, žurnāla “Būvinženieris” galvenā redaktore Mārīte Šperberga:

 

“Mēs tagad zinām, ka var dzīvot arī labāk,” iztīrījuši un sakārtojuši pagrabus, sakopuši savas ēkas, lepojas atjaunoto namu iedzīvotāji, daudzdzīvokļu namu dzīvokļu īpašnieki. Māja pēc mājas dažādās Latvijas vietās kļūst ne vien skaistākas, bet arī mājīgākas, komfortablākas. Aizvien retāk dzird sakām: “man neko nevajag,” “negribu”, “man tāpat ir labi”. Kaimiņš kaimiņam parāda, ka patiešām var dzīvot labāk, ka labais vairo labo. Aizvien vairāk cilvēki visos Latvijas novados saka: “Es dzīvoju energoefektīvā mājā”. Konkurss “Energoefektīvākā ēka” ir tāds gluži vai labo piemēru un paraugu katalogs, kurā var iegūt idejas, dalīties pieredzē un saprast, kas jādara, lai tiešām varētu dzīvot labākos apstākļos nekā līdz šim.”Pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās:

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka
  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve
  • Energoefektīvākā sabiedriskā ēka
  • Energoefektīvākā vienģimenes ēka
  • Energoefektīvākā industriālā ēka

 

Pieteikumus var iesniegt līdz 2017. gada 18. maijam plkst. 17.00, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi dzivosiltak@em.gov.lv.Konkursa „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2018” nolikums publicēts konkursa tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv. Papildus informāciju par konkursu var saņemt Ekonomikas ministrijā (kontaktpersona: Inese Bērziņa, inese.berzina@em.gov.lv, 67013240).Konkursa atbalstītāji ir Profine Baltic pārstāvniecība, SIA „Paroc”, SIA „Saint-Gobain Celtniecības Produkti”, SIA „Knauf”, SIA “Rockwool”, SIA “Robert Bosch”, Attīstības finanšu institūcija Altum, AS “LAFIPA”, AS “Latvenergo”, SIA “Sika Baltic”, SIA “DAW Baltica”, istabai.com un SIA “Ejot Baltic””. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir laikraksts “Latvijas Avīze”, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv un www.buvbaze.lv. 

Saistītie raksti