Altum-Aktualitātes-Jauniem un maziem uzņēmumiem lauku teritorijās jaunā aizdevumu programmā būs pieejami 13,8 miljoni eiro

Jauniem un maziem uzņēmumiem lauku teritorijās jaunā aizdevumu programmā būs pieejami 13,8 miljoni eiro

ALTUM

24. Jul, 2018

Zemkopības ministrija sadarbībā ar ALTUM ir izveidojušas jaunu valsts atbalsta programmu uzņēmējiem, kas darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, lauku attīstības vai  zivsaimniecības nozarē. 

 

Mazajiem aizdevumiem lauku teritorijām varēs pieteikties no augusta vidus, savukārt konsultācijas jau šobrīd pieejamas visos ALTUM klientu apkalpošanas centros.  

 

Ministru kabinets šodien, 24.jūlijā, apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādātos noteikumus, kas regulē jaunās programmas īstenošanas kārtību. Programmas kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro.

 

Turpmāk saimnieciskās darbības attīstīšanai lauksaimniecības nozarē būs pieejami ALTUM  aizdevumi līdz 100 tūkstošiem eiro.  Aizdevumu programma papildinās finanšu tirgū pieejamo kredītiestāžu finansējumu.

 

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs:

 

“Esam raduši iespēju vēl efektīvāk atbalstīt mazās saimniecības un uzņēmumus lauku reģionos. Jauno atbalsta programmu varēs izmantot jaunie lauksaimnieki, mazās saimniecības, bioloģiskie lauksaimnieki, mājražotāji, pakalpojumu sniedzēji lauku apvidos un arī mazie zivsaimniecības uzņēmumi saimnieciskās darbības sākšanas stadijā, kam gada apgrozījums nepārsniedz 70 000 eiro. Šīs programmas mērķis ir veicināt lauku iedzīvotāju iesaistīšanos saimnieciskajā darbībā, dodot iespēju piekļūt finanšu resursiem saimnieciskās darbības sākšanai un tālākai attīstībai. Tam papildus jāstimulē uzņēmējdarbības attīstība reģionos un kopumā pozitīvi jāietekmē sociālekonomiskā situācija laukos.” 

 

 

ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš:

 

“Jaunā programma visnoderīgākā būs uzņēmējiem, kas ir darbības uzsākšanas stadijā vai kuriem neliels apgrozījums. Šie uzņēmumi sastopas ar tām pašām finansējuma pieejamības grūtībām, ar kurām pārējo nozaru saimnieciskās darbības uzsācēji – nepietiekamas kredītvēstures, darbības nozares un darbības risku specifikas, finanšu plūsmas un nodrošinājuma trūkuma dēļ komercbanku finansējums darbības uzsākšanai viņiem nereti ir ierobežots. Jaunajiem uzņēmējiem citās nozarēs ir pieejama ALTUM Starta programma, kurai jau daudzus gadus ir nemainīgi stabils un augsts pieprasījums. Jaunā programma, kurai turklāt nav uzņēmuma vecuma ierobežojuma, padarīs pieejamāku finansējumu un palīdzēs atsperties jaunajiem un mazajiem uzņēmējiem tieši lauksaimniecības jomā. Mūsu pieredze liecina, ka, saņemot nepieciešamo atbalstu pirmo soļu veikšanai, uzņēmēji, kas veiksmīgi atmaksā aizdevumus, ar laiku kļūst par komercbanku finansējuma klientiem.” Aizdevumu programma lauksaimniecības un lauku saimnieciskās darbības aizdevumam darbosies lauku teritorijās, tas ir, visā Latvijas teritorijā, izņemot pilsētās, kurās iedzīvotāju skaits ir lielāks par 15 000 (Ventspils, Liepāja, Jelgava, Rīga, Valmiera, Rēzekne, Daugavpils, Jēkabpils, Tukums, Salaspils un Cēsis), savukārt zivsaimniecības saimnieciskās darbības aizdevumu varēs saņemt saimnieciskās darbības veicēji, kas darbojas visā Latvijas teritorijā.

 

Maksimālā pieejamā aizdevuma summa investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem būs līdz 100 000 eiro ar termiņu līdz 10 gadiem (būvniecības jomā – līdz 15 gadiem), tai skaitā apgrozāmajiem līdzekļiem līdz 35 000 eiro. Aizdevums līdz 7 000 eiro būs pieejams bez aizņēmēja līdzfinansējuma, virs šīs summas – ar 10% līdzfinansējumu.

 

Plašāka informācija par jauno Ministru kabineta noteikumu projektu “Noteikumi par lauksaimniecības, lauku un zivsaimniecības saimnieciskās darbības veicēju aizdevumu programmu”, pieejama Ministru Kabineta tīmekļvietnē.

 

Mediju brīfings

Saistītie raksti