Altum-Aktualitātes-Jelgavā uzsāk pirmās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovāciju; iedzīvotāji pēc renovācijas par siltumenerģiju tērēs uz pusi mazāk

Jelgavā uzsāk pirmās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovāciju; iedzīvotāji pēc renovācijas par siltumenerģiju tērēs uz pusi mazāk

ALTUM

10. Oct, 2017

Pirmdien, 9. oktobrī, Jelgavā tika uzsākta pirmās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācija. Ēkas rekonstrukcijas darbus plānots pabeigt orientējoši 2018. gada vidū.

 

Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Vīgriežu ielā 30, Jelgavā, kurā ir 39 dzīvokļi, atjaunošana notiks, izmantojot dzīvojamo māju energoefektivitātes  programmu, ko īsteno ALTUM ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu. Kopumā mājas renovācijā tiks ieguldīti aptuveni 345 tūkstoši eiro, no kuriem 172 tūkstoši eiro ir ALTUM grants. Otra puse finansējuma tiks piesaistīta no bankas Swedbank.

Mājas atjaunošanas projekta gaitā siltinās sienas, ēkas pēdējā stāva pārsegumu un pagraba pārsegumu. Plānots nomainīt logus, ārdurvis, iekšējās inženierkomunikācijas, apkures sistēmu, daļēji arī jumta segumu. Renovācijas procesā namam uzlabos ventilācijas sistēmu, kā arī izremontēs kāpņu telpas. Noslēdzoties mājas renovācijas un siltināšanas darbiem, plānots, ka Vīgriežu ielas nama iedzīvotāji ietaupīs līdz 50% no kopējā mājas siltumenerģijas patēriņa. Līdz ar mājas kompleksu renovāciju, iedzīvotājiem būs iespējams samazināt arī citus maksājumus, piemēram, nebūs nepieciešami uzkrājumi ārkārtas remontiem.

 

Oļegs Kukuts, SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” tehniskais direktors:

 

“Veicot kompleksu mājas atjaunošanu, uzlabojas ne tikai ēkas energoefektivitāte, bet arī tiek uzlabots ēkas tehniskais stāvoklis, pagarināts ēkas ekspluatācijas laiks,  sakārtota apkārtējā vide, ievērojami uzlabojas mājas vizuālais izskats un telpu mikroklimats.”

 

Ingus Salmiņš, ALTUM Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs:

 

“Ar ALTUM programmas atbalstu Latvijā šobrīd notiek 21 mājas renovācija, tai skaitā Liepājā, Mundigciemā, Pūrē, Ikšķilē un citur. Kopumā  esam saņēmuši jau 225 pieteikumus no daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem visā Latvijā, 162 projekti ir apstiprināti, un šobrīd tiek veikti nepieciešamie priekšdarbi mājas atjaunošanas darbu sākšanai. Izmantojot DME programmas ietvaros pieejamo ES līdzfinansējumu, kopumā aptuveni 1000 māju iedzīvotājiem ir iespēja renovēt un siltināt savu īpašumu, lai sāktu taupīt energoresursus un savus finanšu līdzekļus. Jelgavas nama iedzīvotājiem novēlu veiksmīgu renovācijas projekta norisi, savukārt citiem pilsētas iedzīvotājiem – nepalaist garām iespēju saņemt ievērojamu līdzfinansējumu sava īpašuma sakārtošanai šīs programmas ietvaros.”

 

Gints Matisons, Swedbank Finanšu centra “Jelgava” vadītājs:

 

“Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšana ir ļoti būtiska Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitātes nodrošināšanai. Tāpēc Swedbank raugās uz šo ALTUM programmu ļoti pozitīvi, un mums kā bankai ir arī veiksmīga pieredze šādos projektos – iepriekšējā periodā 2011.- 2015. gados Swedbank ir nofinansējusi 210 māju renovācijas projektus.”

Saistītie raksti