Altum-Aktualitātes-Madonas uzņēmums “INTELWOOD” paplašinās darbību un sāks inovatīva produkta ražošanu

Madonas uzņēmums “INTELWOOD” paplašinās darbību un sāks inovatīva produkta ražošanu

ALTUM

16. May, 2019

Pašmāju uzņēmums no Madonas SIA “INTELWOOD” paplašina savu darbību un ir iegādājies kokapstrādes iekārtas, lai ražotu pasaules mēroga inovāciju dizainā – koka apdares flīzes. Attīstības finanšu institūcija ALTUM šī projekta īstenošanai ir piešķīrusi Starta aizdevumu 43,5 tūkstoši eiro apmērā.

 

Finansējums piesaistīts kokapstrādes iekārtu iegādei, lai uzsāktu ražot koka apdares flīzes, kas būs inovatīvs produkts ne tikai Latvijas vai Eiropas līmenī. Produkts ir unikāls ar īpašu uzstādīšanas tehniku – flīzes var uzstādīt izmantojot klasisko flīžu uzstādīšanas metodi, taču, pateicoties to īpašajām maliņām jeb kantītēm, tās uz sienas iespējams izkārtot līdzīgi kā puzli. Šī projekta īstenošanai SIA “INTELWOOD” ir piesaistījusi arī Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu.

 

 

Rihards Veršiņins, SIA “INTELWOOD” valdes loceklis:

 

“Mūsu mērķis ir gana ambiciozs – iekarot pasaules dizaina tirgu ar Latvijā ražotām īpaša dizaina un tehnoloģiskā risinājuma koka flīzēm un citiem ekskluzīviem dekoratīviem sienu, kā arī mēbeļu elementiem. Lai sasniegtu izvirzītos biznesa mērķus un starptautiskā tirgū piedāvātu šo produktu, mums bija nepieciešams ALTUM aizdevums, lai savu ideju iedzīvinātu. Idejas realizēšanai atbalstu sniedza arī Madonas pilsēta.”

 

 

Olita Untāla, ALTUM Vidzemes reģiona vadītāja:

 

“Uzņēmums “INTELWOOD” spilgti raksturo uzņēmējus, kuru biznesa idejas mēs atbalstām – ir veikts milzīgs mājasdarbs, izpētīts tirgus, konkurence un pārdomāts, aprēķinos balstīts biznesa plāns, ko mēs ņemam vērā projektu izvērtēšanas gaitā. Tikpat būtiska bija jaunā uzņēmēja degsme un pārliecība par idejas unikalitāti un dzīvotspēju ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā. Vidzemes reģionā kopumā ir daudz aktīvu jauno uzņēmēju: aizvadītajā gadā Starta programmas ietvaros jauno uzņēmēju projektiem piešķīrām finansējumu 1,49 miljoni eiro apmērā, atbalstot 53 projektus. Esmu gandarīta, ka tieši Vidzemes uzņēmēji ir otri aktīvākie programmas dalībnieki aiz rīdziniekiem.”SIA “INTELWOOD” ir dibināta 2018. gadā, un tās darbības joma ir koka apdares flīžu un ekskluzīvu koka dizaina elementu ražošana, izmantojot tikai atjaunojamo dabas resursu – koku. Uzņēmums šobrīd ir arī Madonas biznesa inkubatora dalībnieks, kurā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu plāno piedalīties dažādās starptautiskās izstādēs, lai popularizētu savu produktu ārpus valsts robežām. Plašāka informācija par uzņēmumu ir pieejama: www.intelwood.com.


Ar mērķi veicināt iedzīvotāju iesaisti uzņēmējdarbībā, ALTUM piedāvā Starta programmas aizdevumu investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem no 2000 līdz 150 000 eiro, ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem. Aizdevumiem līdz 7000 eiro nav nepieciešama aizņēmēja līdzdalība projektā, savukārt aizdevumiem virs 7000 eiro līdzdalība ir 10% no projekta summas. Starta programmas aizdevumam var pieteikties gan pirms uzņēmuma dibināšanas, gan līdz 5 gadiem veci Uzņēmumu reģistrā reģistrēti uzņēmumi, kā arī pašnodarbinātas personas. ALTUM 2018. gadā biznesa uzsākšanas projektiem kopumā  piešķīrusi 10,2 miljonus eiro, kopumā atbalstot vairāk nekā 350 uzņēmumus visā Latvijā.

Foto galerija

Saistītie raksti