Altum-Aktualitātes-Moody’s piešķir Baa1 reitingu attīstības finanšu institūcijai ALTUM

Moody’s piešķir Baa1 reitingu attīstības finanšu institūcijai ALTUM

ALTUM

16. Jun, 2017

Starptautiskā kredītreitingu kompānija Moody’s ir piešķīrusi ilgtermiņa kredītreitingu Baa1 valsts kapitālsabiedrībai, attīstības finanšu institūcijai ALTUM, tā apliecinot iestādes stabilo finanšu situāciju. Reitinga saņemšana ir daļa no plānotās ALTUM debijas Baltijas obligāciju tirgū.

 

Piešķirtais Baa1 reitings ierindotu ALTUM starp obligāciju emitentiem ar visaugstāko piešķirto kredītu reitingu starp nedaudziem obligāciju emitentiem Baltijas valstīs. ALTUM plāno eminēt obligācijas, lai diversificētu tās finansējumu struktūru un nodrošinātu vairākus valsts atbalstītus investīciju projektus Latvijas tautsaimniecībā.

 

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs:

 

“Mūsu skatījumā Baltijas parādu vērstpapīru tirgum ir pozitīva attīstība, līdz ar to saskatām lielisku iespēju tieši šobrīd dažādot mūsu finansējuma avotus un izveidot ilgstošas attiecības investoru kopienā. ALTUM ir finansiāli stabils uzņēmums, un mēs ar nepacietību gaidām iespēju spēlēt būtisku lomu finanšu tirgus attīstībā Latvijā”.Ienākumi no obligācijām ievērojami paplašinās finanšu atbalstu uzņēmējdarbības projektiem energoefektivitātes, atjaunojamo energoresursu un oglekļa izplūžu samazināšanas jomā. Galvenie atbalsta virzieni būs energoefektivitāte apkures, resursu atgūšanas un patērēšanas projektos, kā arī privātu un komerciālu būvju renovācija, energoefektīvās būves un ilgtspējīgs transports.Atkarībā no tirgus situācijas, plānojam, ka obligācijas tiks piedāvātas šī gada otrajā pusē, vienlaikus informējot par detalizētiem darījuma noteikumiem. Plānots, ka obligācijas tiks emitētas NASDAQ RIGA biržā.SEB Banka vadīs emisiju un sniegs konsultācijas ALTUM šī procesa laikā.

 

Pauliuss Zurausks (Paulius Zurauskas), SEB Baltijas nodaļas kapitāla tirgus direktors:

 

“ALTUM ir spēcīgs finanšu profils, un tas pieder Latvijas valstij, tāpēc tas ir gaidīts debitants kapitāla tirgos. Mēs esam pārliecināti, ka emitētās obligācijas būs ļoti pieprasītas no investoru puses”.

Saistītie raksti